Mladí nadšenci prídu ukázať do Zvolena ako žiť bez plytvania

Erasmus+

TS: Ako mladí nadšenci sme sa rozhodli zorganizovať vzdelávací projekt Erasmus+ podporený grantom EU s názvom "When zero means more than one" alebo "Keď nula je viac ako jeden". Ako žiť bez plytvania a odpadu je našou hlavnou témou. Projekt sa koná v dňoch 8. - 15. 4. v okolí mesta Zvolen. Nový spôsob vnímania životného prostredia s nami príde zdieľať 28 ľudí vo veku 18 - 24 rokov z krajín Nemecko, Bulharsko, Chorvátsko, Slovensko.

Celý týždeň sa budeme učiť jeden od druhého, veľa diskutovať a zúčastňovať sa aktivít neformálneho vzdelávania. Čakajú nás aj rôzne stretnutia napríklad aj s pani primátorkou Zvolena Ing. Lenkou Balkovičovou a pani hovorkyňou mesta Zvolen  Mgr. Evou Hapčovou, ktoré nám priblížia aktivity mesta Zvolen. Aj to nám pomôže pri tvorbe konceptu Mesto a Krajina bez odpadu. V sobotu dňa 13. 04. sa chystáme byť aj my súčasťou mestského života a prídeme sa podeliť o koncept Nulového odpadu/Zero waste a príležitosti pre mladých poskytované programom Erasmus+. Samotným účastníkom chceme ukázať aj krásy Zvolena a spojiť príjemnú prechádzku na Pustý hrad s užitočnou zbierkou odpadu.

Budeme sa na Vás tešiť na Námestí SNP 13.4.2019 a touto cestou chceme poďakovať mestu Zvolen za ich skvelý prístup. 🙂

Mladí ľudia/účastníci budú počas projektu diskutovať na uvedenú tému, zúčastňovať sa rôznych aktivít, napr.aj 12.4.2019 stretnutie s pani primátorkou Zvolena, 13.4.2019 vytvoria stánok na námestí vo Zvolene, kde budú verejnosť a mladých informovať o projekte a zero waste koncepte. Naše aktivity sú aktivitami neformálneho vzdelávania, počas týždňa budeme robiť simulácie, diskusie, workshopy ale aj prednášky.

TS: Tím Youth Bridges

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: