V živom parku sa konala veľkonočná hasičská oblievačka

Aj ja budem raz hasičom. Foto: IMG_1979

V sobotu 20.4.2019 sa v Parku J. D. Matejovie (Živý park) na Zlatom Potoku za krásneho jarného počasia konalo jedno super podujatie pre celé rodiny a to už 2. ročník podujatia Veľkonočná hasičská oblievačka 2019.

Organizačne toto podujatie mal pod palcom Dobrovoľný hasičský zbor mesta Zvolen (DHZ Zvolen) - spoluorganizačne  občianske združenie HYBaj VON, CHKO Poľana a boli tu prítomní aj poslanci a to nielen za túto mestskú časť.

Samotné podujatie tak ako minulý rok moderoval Martin Matuška.

Ako bolo v úvode spomenuté, počas podujatia vládlo fantastické počasie, čo sa odrazilo aj na viac než slušnej návštevnosti a veru každý si to užíval plnými dúškami.

Počas cca dvoch hodín prebiehal bohatý program, gro tvorila hasičská súťaž v absolvovaní prekážkovej dráhy na čas a na záver aj s vyhlásením výsledkov v jednotlivých kategóriách. Okrem tohto si mohli nielen deti ohmatať hasičskú techniku a aj sadnúť si za volant hasičského auta.

Tématický program pre toto obdobie si pripravilo aj združenie HYBaj VON. Pri ich stolíkoch si bolo možné vyzdobiť pravé nefalšované vajíčko a povedľa zapliesť korbáč.

CHKO Poľana si pripravila enviro časť, venovanú pozorovaniu rôznych organizmov vo vode a ďalšie zaujímavé veci.

Na samotný záver po slávnostnom dekorovaní sa konala hromadná oblievačka, ktorá sa deťom nesmierne páčila, ale ťažko povedať, či aj ich rodičom, keď potom uvideli svoje premočené ratolesti.

Záverom článku o tomto fantastickom podujatí Vám okrem fotografií ponúkam podpultovú informáciu o najbližších podujatiach, ktoré sa budú konať na tomto zvolenskom sídlisku.

V máji (25.5.2019) môžete očakávať v Živom parku parku tretí ročník podujatia Zlaté dno a o 1 mesiac neskôr koncom júna (22.6.2019) na ihrisku ZŠ Rázusa už 4. ročník (ak dobre počítam) podujatia Vivat Vákacia.

Video – záverečná oblievačka

Fotografie

Článok, foto a video: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: