Vstupenky na festival Zámocké hry zvolenské budú v ponuke od prvého májového dňa otvorených dverí DJGT

javisko djgt Zvolen

Nielen na javisko, ale aj do zákulisia bude opäť možné tento rok vstúpiť. Foto: IMG_1979

TS: Deň otvorených dverí Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene je obľúbeným podujatím pre celé rodiny. Tradične sa v tento deň začína aj predaj vstupeniek na Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské. Ten prinesie v roku jubilejnej sezóny divadla priliehavý koncept a rozšírenie o pútavé sprievodné podujatia.

Deň otvorených dverí DJGT vznikol pred šestnástimi rokmi s ambíciou ponúknuť divákom nový pohľad na divadlo. Tento rok bude opäť divadelné zákulisie sprístupnené všetkým, ktorí sú fascinovaní doskami znamenajúcimi svet. Pre deti sú pripravené špeciálne aktivity, ako aj možnosť získať autogramy hercov. Vstup je voľný v čase od 10.00 do 12.00.

V stredu 1. mája bude tiež otvorená pokladňa DJGT (od 10:00 do 12:00) a začne predaj vstupeniek na 46. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské. Súčasne sa spustí predaj zámockých vstupeniek aj v online rezervačnom systéme na webstránke divadla.

Najstarší divadelný festival na Slovensku pod otvoreným nebom organizuje DJGT v spolupráci so SNG Bratislava – Zámok Zvolen. Za svoju štyridsaťpäťročnú existenciu sa júnové Zámocké hry stali neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho diania mesta Zvolen.

Program 46. ročníka je v symbióze s dramaturgiou jubilejnej 70. sezóny DJGT. Všetky inscenácie hlavného programu odkazujú na niektorú z inscenácií v histórii divadla a zároveň prinášajú nové inscenačné významy. Platí to aj pre zámockú premiéru. Hru S láskou sa neradno zahrávať uviedlo divadlo v roku 1969 v réžii Petra Jezného. Teraz v novom inscenačnom kľúči režiséra Martina Kákoša a jeho tvorivého tímu otvorí v piatok 7. júna aktuálny ročník festivalu.

Zámocké hry zvolenské privítajú okrem slovenských divadiel aj Divadlo Tošu Jovanovića zo srbského Zrenjaninu, Klicperovo divadlo z Hradca Králové a Slovenské vojvodinské divadlo

z Báčskeho Petrovca. V čase od 7. do 23. júna predstaví festival dvanásť rôznych inscenácií, jeden špeciálny večer Zámocká slávnosť a rozmanité sprievodné podujatia na trase divadlo – zámok, ktoré prenesú festivalovú atmosféru aj za pomedzie zámockého nádvoria.

TS: Mgr.art Uršuľa Turčanová, dramaturgička DJGT Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: