• St. mar 22nd, 2023

Na Masarykovom dvore bude Deň bryndze

Plagát k podujatiu Deň bryndze.
Plagát k podujatiu Deň bryndze.

V MÁJi začína sezóna pravej ovčej bryndze. Na Podpoľaní ju už po druhýkrát otvárame podujatím DEŇ BRYNDZE v spojení s trhom plemenných baranov. Príďte sa v sobotu  11.5.2019 o 11. 00 hod. k nám nielen zabaviť a oddýchnuť si, ale aj podporiť slovenských chovateľov oviec a spracovateľov ovčieho mlieka, nakúpiť poctivé ovčie výrobky priamo od prvovýrobcov a podporiť tak myšlienku propagovať a podporovať produkciu a spotrebu tradičných slovenských potravín BRYNDZE, JAHŇACINY BARANIHY.

Je pre Vás pripravená ochutnávka kulinárskych špecialít – tradičné i netradičné recepty z rúk známych majstrov kuchárov. V priebehu dňa sa Vám predvedú svoje kuchárske umenie aj Habovci zo známej TV relácie o varení. O zábavu sa postarajú ZUŠ Svetozára Stračinu Detva, FS Marína, DFSž Zornička, Moja Fujarôčka – Zvolenskí fujaristi, Police Team. Programom Vás bude sprevádzať Oľga Záblacká a Štefan Črep. Môžete si zasúťažiť v jedení bryndzových pirohov a ťahaní syrových nití.

Počas celého dňa si budete môcť zakúpiť nielen pravú májovú bryndzu ale aj ďalšie mliečne a mäsové produkty priamo od chovateľov oviec z rôznych kútov Slovenska. Pre malých i veľkých návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program – zábavné atrakcie pre deti, trh tradičných remeselných výrobkov a produktov, ukážky spracovania ovčieho mlieka, strihanie oviec tradičné verzus strojové, ukážky spracovania ovčej vlny a kože…