• Ne. mar 26th, 2023

Basketbalistkám BK Zvolen nepriniesol víkend body do tabuľky

basketbalový zápas žien Zvolen a Dubček Bratislava
Pred zápasom BK Zvolen a Dubček Bratislava. Foto: IMG_1979

Počas posledného aprílového víkendu 27. a 28.4.2019 prebiehali v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ posledné dva domáce basketbalové zápasy zo spoločnej kategórie 1. Liga ženy, Juniorky – 2018/19 v bojoch o konečné 1. – 8. miesto.

Ak sa povie, že na koniec to najlepšie, tak to bolo splnené do bodky, nakoľko tu na palubovke tunajšej školy odohrali naše basketbalistky BK Zvolen odvetné zápasy proti líderkám tabuliek.

V sobotu prišli hráčky klubu Dubček Bratislava a na druhý deň doobeda hráčky MBK Stará Turá.

V prvom zápase bolo od samého začiatku jasné, kto tu hrá prvé husle a boli to práve Bratislavčanky, ktoré si kvalitnou hrou od samého začiatku až po záver držali patričný náskok a nedopustili ani len najmenšie zaváhanie. V polovici zápasu bol stav už 20:35, ale ešte to nevyzeralo tak beznádejne, ale na našej strane bolo vidieť, že prvá polovica zápasu zanechala na našich hráčkach stopy v podobe únavy. Napokon podľa očakávania podľahli naše baby svojim súperkám 41.73.

Fotogaléria: BK Zvolen – Dubček Bratislava

 

Druhý zápas proti Turej bol náročnejší a nedá sa tvrdiť, že by bol kvalitnejší, čo sa aj v podstate počas zápasu neraz ukázalo v dominancii našich žien, ktoré aj vyhrávali.

Obrovskou devízou protihráčok bola ich hráčka Lucia Krč-Turbová, cez ktorú bol problém prejsť aj našim skúseným dievčatám. V podstate tá taktika stála na tom, vydobyť si faulovanie, následné prerušenie hry, potom sa ich ostatné hráčky rozbehli a skórovali a takto dookola. Pokiaľ naše baby mali voľný priestor na palubovke, mali jednoznačne navrch a o tom hovoril neraz aj desaťbodový náskok.

Tak či onak, každý tím si tým prešiel a nejeden pohorel práve na tomto princípe, ako ten náš 60:66 (29:35).

Po tomto víkende ostávajú odohrať našim basketbalistkám posledné dva zápasy na palubovkách Ružomberka a Prešova a pri pohľade na tabuľku sa dá teraz povedať, že horšie ako na 5. mieste neskončia a možno postúpia o 1 priečku nahor, na 4. miesto.

Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne a držme palce a zatiaľ si môžete pozrieť pár fotografií zo zápasov.

Fotogaléria: BK Zvolen – MBK Stará Turá

Článok a foto: IMG_1979