• St. mar 29th, 2023

Na prvého mája potešili kadetky fanúšikov domácim víťazstvom

úvod zápasu kadetiek
Úvod basketbalového zápasu. Foto: IMG_1979

V prvú májovú stredu, kedy sa nielen na Slovensku Deň práce oslavoval sa okrem xy podujatí pozdĺž zvolenského námestia odohral v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ aj jeden basketbalový zápas.

Tu na palubovke tunajšej školy si to v rámci dohrávky 3. basketbalového kola kadetiek o konečné 1. – 8. miesto rozdali domáce dievčatá BK Zvolen a BK Nové Mesto nad Váhom, respektíve dievčatá s dresmi MBK Stará Turá.

Predzápasová štatistika hovorila jasne a to, že ak sa chcú naše kadetky udržať na krásnom 3. mieste, musia bezpodmienečne vyhrať, nakoľko cesta hore v tabuľke je možná, ale náročnejšia, avšak cesta dole je vždy reálna a záleží len na tom, ako sa k tomu dievčatá postavia.

Prvá štvrtina bola taká klasická – zistiť vzájomné kvality, avšak v našom tábore to bolo od úvodu badateľne lepšie.

Od druhej štvrtiny zvolil tréner Turej taktiku tvrdého širokého obranného valu, kedy očakával, že bude prichádzať pri našom útoku k strate lôpt a jeho zverenkyne sa zmocnia lopty a skórujú v našom koši.

Daná taktika mala v úvodných minútach aj svoju účinnosť, ale našim dievčatám sa to darilo eliminovať a dá sa povedať, že to prinášalo viac ovocia, ako hádam tréner súperiek očakával.

Hádzalo sa teda z väčšej diaľky na kôš a ak sa im aj nepodarilo presne trafiť, smečovanú loptu buď hneď zachytili naše podkošové hráčky, alebo sympaticky zabrala naša obrana a zaraz potom začala s novým útokom a takto to išlo v podstate až do záveru zápasu.

Po záverečnom hvizde svietilo na tabuli 86:55, čo znamenalo ďalšie dva body do tabuľky, ktoré len upevnili 3. miesto a medzi ne (3. a 4.) urobili dvojbodový rozdiel.

Už najbližší víkend sa bude hrať doma a bude to Košický špeciál, kedy najskôr v sobotu prídu Young Angels U17 Košice (14:00) a na druhý deň Young Angels U16 Košice (10:00).

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979