• Pi. sep 29th, 2023

Deti si v meste mohli užiť svoj sviatok na veľa spôsobov

Začiatok rozprávkového chodníka na Pustý hrad. Foto: IMG_1979

Počas uplynulého víkendu 1. a 2.6.2019 sa v meste Zvolen konalo toľko osláv MDD, že bolo doslova náročné sa rozhodnúť, kam skôr ísť, aby človek niečo dôležité nepremeškal.

Bolo ich naozaj toľko, že už v piatok sa konalo prvé, v sobotu tri ďalšie a v nedeľu ešte jedno a ak beriem do úvahy, že nás čakajú ešte minimálne dve, tak ten počet je úctyhodný.

Pre úplnosť je vhodné povedať, že v sobotu sa k tomu pridružila aj oslava narodenín zvolenskej Európy a na sídlisku Podborová sa konal Deň Borovej hory.

Nebudem rozpisovať jednotlivé podujatia obšírnejšie, ale len tak informačne, lebo bolo toho naozaj viac než dosť, čo by zabralo aj veľa riadkov textu.

MDD v Priore

Ak som spomínal piatok, tak práve v tento podvečer sa v tomto obchodnom dome na druhom poschodí konala jedna takáto oslava detí, ktorá to v podstate odštartovala.

MDD pri pancierovom vlaku Hurban

Azda všetky naj mal tento deň s akčnými ukážkami (aj historických) modelov lietadiel, tankov, ďalšej techniky a dokonca aj zvolenskej formule. Bola Hlavolamiáda a vedecké hračky, detská knižnica, športové aktivity, výtvarné dielne, maľovanie na tvár a aj sa spievalo a tancovalo.

Návštevníci sa tu doslova o seba potkýnali a dostať sa k nejakému stánku alebo ukážke bojov tankov bolo náročné.

Dalo by sa ešte veľa písať, ale slová nenahradia to, čo všetko sa dalo zažiť a tak ak poviem, že to bolo najlepšia sobotná oslava MDD je to rozhodne pravda.

MDD Zvolenská Európa + 7. narodeninová oslava

Samotné podujatie prebiehalo nielen v útrobách obchodného domu (virtuálna realita, divadielko, tvorivé dielne), ale aj vonku (hasiči, nafukovací hrad, cukrová vata). Tu by sa dalo povedať, že celé to bolo v pohode, ale bolo cítiť, že ľudia boli niekde inde asi rozhodne pri pancierovom vlaku.

Deň detí s Patriots

K tejto oslave sa pripojil aj Klub amerického futbalu Zvolen Patriots a jeho členovia si pripravili pre deti na ihrisku Strednej odbornej školy technickej vo Zvolene program v športovom duchu.

MDD mesta Zvolen

Nedeľa 2.6.2019 patrila mestskej oslave tohto sviatku a tak, ako za ostatné roky bol program podobný. Prvá časť sa konala na námestí pri fontáne (tvorivé dielne, športové aktivity) a druhá časť v lese smerom na Pustý hrad a na samotnom hrade.

Ako za ostatné roky, tak aj teraz z námestia až pod hrad k Haputke rozvážal ľudí dobre známy vláčik a čo bolo možno až také mrzuté, že takmer jedna tretina ľudí sa chcela previezť a išla následne tým istým vláčikom naspäť do mesta.

Pointa druhej časti spočívala v tom, že bolo treba prejsť čarovným lesom a na jednotlivých stanovištiach plniť neľahké úlohy. Tento rok Zelienkovci ako námet zvolili rozprávku, ktorú prednedávnom uviedli aj vo svojom divadle a to dobre známu rozprávku O dvanástich mesiačikoch.

Po absolvovaní všetkých stanovíšť boli deťom skontrolované všetky kartičky a ako odmenu dostali špekačku, ktorú si mohli následne opiecť v pripravených ohniskách.

Týmto však program nekončil a okrem iného si deti mohli na záver pozrieť rozprávkové predstavenie.

Záver

Musí sa uznať, že počas víkendu to v meste žilo a na svoje si neprišli len deti, ale aj dospelí a každý si našiel to svoje a rozhodnúť sa bolo zároveň dosť náročné.

Fotogaléria – MDD vo Zvolen 2019 

Článok a foto: IMG_1979