• Pi. sep 22nd, 2023

V rámci Dňa sídliska Západ si to na stolnotenisovom turnaji rozdalo viac ako 30 súťažiacich

Spoločná fotografia na záver turnaja. Uprostred Nikoleta Púchovanová. Foto: IMG_1979

Doobedňajšej časti Dňa sídliska Zvolen Západ dominujú tradične v športovej časti Stolnotenisový turnaj a disciplíny pre vyznávačov behu. V rámci 11.ročníka “ Dňa sídliska Zvolen-Západ ” v sobotu 8.6.2019 sa v telocvični ZŠ Námestie mládeže uskutočnil kvalitne obsadený stolnotenisový turnaj. V jedenástom ročníku sa zúčastnilo turnaja 33 štartujúcich (doteraz v 10 predchádzajúcich ročníkoch štartovalo 385 hráčov a hráčok) v piatich kategóriách. Zišli sa tu vyznávači stolného tenisu rôznej výkonnosti od hobby hráčov až po hráčov vyšších súťaží, ktorí odohrali na šiestich stoloch až 97 stretnutí.

Turnaja sa zúčastnili hráči vo veku od najmladšieho 11 ročného žiaka Erika Fabiána, až po pravidelného účastníka najstaršieho hráča turnaja 75 ročného veterána Pavla Halamu.

Turnaj začal súťažou žiakov KO systémom na dva víťazné sety, v ktorej bez straty setu dominoval a minuloročné víťazstvo obhájil Kristián Jarábek. V súťaži žien systémom každá s každou už desiaty krát „nenašla“ súperku a bez straty setu zvíťazila Natália Thótová, v kategórii mužov dominoval Martin Ambroz, v kategórii Profi neprehral ani zápas Dušan Konček a Ondrej Konček si vybojoval prvenstvo v súťaži veteránov. Tieto súťaže sa hrali systémom na dve porážky.

Cenu fair-play získal Ján Račko za svoju bojovnosť a lojalitu s protihráčmi, keď bojoval o každú loptičku a dokázal oceniť výkony svojich protihráčov.

Turnaj riadil už tradične Miloš Masarik a originálne diplomy, medaily a ceny prvým trom v jednotlivých kategóriách odovzdal naslovovzatý stolnotenisový odborník a dlhoročný aktívny hráč i vyšších republikových súťaží viceprimátor Zvolena Vladimír Lupták, poslanci MZ Rastislav Karczub a Jaroslav Stehlík, za OI Alžbeta Staníková a riaditeľka ŽŠ NM Západ Ľubica Tomčíková.

V hľadisku sa objavili i predchádzajúci víťazi Slovenská reprezentantka Nikoleta Púchovanová i druholigový hráč Oliver Kovács, ktorý sa postaral už tradične i o materiálne vybavenie turnaja.

Výsledky:

kategória žiaci

 1. Kristián Jarábek
 2. Šimon Urblík
 3. Bohuš Urblík

kategória ženy

 1. Natália Thótová
 2. Ľubica Jarábeková
 3. Michaela Thótová

kategória muži

 1. Martin Ambróz
 2. Ondrej Konček
 3. Pavel Halama

kategória Profi

 1. Dušan Konček
 2. Martin Ambróz
 3. Vladimír Lopušník

kategória veteráni

 1. Ondrej Konček
 2. Martin Ambróz
 3. Pavel Halama

Cena fair play

 • Ján Račko

Fotogaléria: Stolný tenis Deň sídliska Západ 2019

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979