• Ne. okt 1st, 2023

Zámocké festivalové telegramy v uliciach mesta

festivalove-telegramy-zhz-22
Aj takúto podobu bolo možné zažiť na námestí. Foto: IMG_1979

TS: V piatok 7. júna vzbudili veľký ohlas pouličné performancie počas otvorenia 46. ročníka Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské.

Festivalové telegramy – krátke pouličné performancie mladých začínajúcich umelcov a profesionálnych hercov DJGT – stretnete aj v ďalších festivalových dňoch. Určite ich neprehliadnete. V nápaditých kostýmoch, na chodúľoch i na voze, s prúdom slov i s prúdom ohňa budú reflektovať tému inscenácie aktuálneho dňa.

Podujatie sa koná bezplatne na trase Divadlo – Zámok (v prípade dažďa pred hlavným vchodom divadla). Fotenie možné. Všetky fotografie návštevníkov, ktoré budú vyhotovené počas podujatí ZHZ 2019 a zverejnené na facebooku alebo instagrame s hashtagom #zamockehryzvolenské budú na záver festivalu zaradené do žrebovania o divadelné ceny.

FESTIVALOVÉ TELEGRAMY NA TRASE DIVADLO-ZÁMOK program

  • dňa 12. júna (inscenácia dňa: Kompletný Shakespeare) – od 19.45
  • dňa 13. júna (inscenácia dňa: Úklady a láska) – od 19.45
  • dňa 14. júna (inscenácia dňa: Dámsky krajčír) – od 17.15
  • dňa 16. júna (inscenácia dňa: Snehulienka a sedem trpaslíkov) – od 15.00
  • dňa 18. júna (inscenácia dňa: Romeo a Júlia) – od 19.45
  • dňa 19. júna (inscenácia dňa: Kováči) – od 19.45

Všetky vystúpenia si budú môcť diváci pozrieť aj počas špeciálneho večera ZÁMOCKÁ SLÁVNOSŤ (21.06.2019 o 21:00, nádvorie zámku)

Zámocký galavečer v príjemne neformálnej atmosfére zrekapituluje to najlepšie z tohtoročného festivalového diania, z bohatej histórie zámockého festivalu ako aj zo sedemdesiatročnej existencie divadla v srdci Zvolena. Atraktívne prepájanie minulosti a súčasnosti uzavrie oslavy jubilejnej sezóny DJGT. Po skončení bude nasledovať interaktívna svetelná inštalácia na múroch Zámku Zvolen. Koná sa v piatok 21. júna.

Fotogaléria

Festivalové telegramy ZHZ – Dámsky krajčír

 

Festivalové telegramy ZHZ – Kompletný Shakespeare

Festivalové telegramy ZHZ – Úklady a láska

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová, dramaturgička DJGT Zvolen. Foto: IMG_1979