• Pi. jún 9th, 2023

Poznáme víťazov líg SCHALLER FACILITY LIMFU 2018/19

Pár minút pred dekorovaním sa ešte tvrdo hralo na umelej tráve. Foto: IMG_1979

SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen pokračovala dvanástimi zápasmi posledného kola nadstavbovej časti súťažného ročníka 2018 / 2019. Vo svojom 33. ročníku v troch ligách išlo „o niečo“ už iba v troch zápasoch, prípadne v individuálnych štatistikách. V úmornom počasí sa väčšina zápasov odohrávala v kamarátskej atmosfére a bojovalo sa už iba o tretiu priečku v prvej a tretej lige a o vypadnutie, respektíve udržanie sa v lige druhej. Neodohrané, či nehrané zápasy budú riešené disciplinárne, nemali vplyv na konečné umiestnenie.

Titul Majstra získal s istotou ORANJES Zvolen. Postup z druhej ligy medzi elitu vybojovali Pivkári a víťazom tretej ligy sa stal Torro-Koliba. Po skončení šesťhodinového maratónu stretnutí vyhodnotil uplynulý 33.ročník LIMFU Zvolen Ing. Miloš Masarik a spolu s členmi výboru LIMFU Petrom Sujom a Jurajom Plesníkom odovzdali prvým trom mužstvám a víťazom súťaže strelcov v jednotlivých ligách diplomy, medaily, poháre a trofeje i finančné odmeny.

V prvej lige v skupine o titul už majstrovský Oranjes odohrali s druhým L-Trade iba polčas. V úvode síce Oranjes prehrávali po dvoch góloch Plavca, no Sylvestr znížil a dvakrát vyrovnával najlepší strelec Vlado Bobor najprv na 2:2 a potom po góle Kucbela aj na konečných 3:3, lebo ešte úradujúci majstri už do druhého dejstva nenastúpili. V skupine o udržanie sa stretnutie Remos vs FC Mariáš hralo len pár minút a Demitrans z „ďalekej“ Krupiny na zápas s Euroteamom nedorazil.

Víťazom prvej ligy 33.ročníka SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa stal Oranjes vedený Martinom Bosákom, druhý skončil L-Trade a tretiu priečku vybojovali na poslednú chvíľu hráči Detroit. Najlepším strelcom 1.ligy s 22 gólmi sa stal Vlado Bobor (Oranjes).

V druhej lige v skupine o postup futbalito prekvapivo uspelo o gól v stretnutí s postupujúcimi Pivkármi. Unionka s Alcolégiou držala krok do polčasu, potom sa prejavila „mladosť“ v zostave Alcolégie a tá zápas doviedla k víťazstvu. V skupine o udržanie Tornádu s Lokomotyv stačila remíza na udržanie sa, no minútu pred koncom polčasu skončila malá domov Húšťavu vo vlastnej sieti, ale už v úvode „šťastný strelec“ vyrovnal. Laco posunul gólom z pásma zostupu Lokomotyv, no Zátek o minútu vyrovnal. Záverečných infarktových 20 minút napriek šanciam gól nepriniesol a tak sa „carmondáci“ zachránili. BarBari sa Stars nedočkali.

Víťazom druhej ligy 33.ročníka SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa stali postupujúci Pivkári pred futbalitom a Alcolégiou. Najlepším strelcom bol vyhlásený Peter Kollárik (Pivkári) s 26 gólmi.

V tretej lige v skupine o postup vedúci už postupujúci Torro-Koliba si poradil s druhým Piánkom, viedol už 3:0 a nakoniec ustrážil polčasové víťazstvo o gól. V priamom súboji o tretiu priečku Fine po veľkom boji o gól zdolalo Hriňovčanov. V skupine o 5. až 8.miesto hetrikmi zariadili Miro Ľupták a Leško výrazné víťazstvo Falcon’s nad zdecimovanými Shadows. Autotechna Star zaknihovala historické prvé víťazstvo v sezóne nad Legionármi i vďaka hetriku Michala Chovana.

Víťazom tretej ligy 33.ročníka SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa stalo a postúpilo Torro-Koliba, druhá priečka patrí Piánku a tretie miesto vybojovalo Fine.

Najlepším strelcom bol vyhlásený Michal Golian ml. (Torro-Koliba) s 22 gólmi.

Stretnutia rozhodovali Vlačuha, Hrdlička, Hanes, Mojžita a Plavec. Hralo sa slušne bez kariet.

Výsledky:

I.liga

 • L-Trade – Oranjes 3: 3 (3:3) nedohrané (25´)
 • Remos – FC Mariáš nedohrané
 • Euroteam – Demitrans Nehralo sa
 • Xanto team – Detroit 3:5 (1:1) Cigánek, Böhm, Žákovic – M.Melich. Vaculčiak, Jablonský, Moravčík, Hanes

II.liga

 • BarBar – Stars Nehralo sa
 • Pivkári – futbalito 2:3 (1:2) Kollárik, Mojžita – Guglava, Korreň, Vizváry
 • Tornádo-Carmond – Lokomotyv 99 2:2(0:1) Húšťava, Zátek – vlastný, Laco
 • R-Pub Unionka – Alcolegia 6:8 (3:3) Paraj 2, Stankovič, Kaščák, Soták, Bartoš – Fašang 2, Bernát 2, Hojsa, A.Hric, D.Hric, Halama

III.liga

 • Fine – Paralympiacos 2:1 (1:1) Gömöry, Zauška – Čierny
 • Legionári – Autotechna Star 4:5 (2:2) Sekula 2, Bohinský, Orosz – Chovan 3, Majer, Bartko
 • Falcon’s – Shadows 11:0 (2:0) M.Ľupták 3, Leško 3, J.Maľa 2, Chabada, Gajdoš,Kuchár
 • Torro Koliba – Pianko 4:3 (3:2) Golian ml. 2, Putiš, Bogusz – Moravčík, Végh, Maršál

Umiestnenie v 33.ročníku SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

I. liga

 1. Oranjes
 2. L-Trade
 3. Detroit

II. liga

 1. Pivkári
 2. futbalito
 3. Alcolégia

III. liga

 1. Torro – Koliba
 2. Piánko
 3. Fine

Najlepší strelci:

 • I. liga – Vlado Bobor (Oranjes) 22 gólov
 • II. liga – Peter Kollárik (Pivkári) 26 gólov
 • III. liga – Michal Golian ml. (Torro-Koliba) 22 gólov

Fotogaléria – SCHALLER FACILITY LIMFU 

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979