• St. mar 22nd, 2023

Festival Zámocké hry zvolenské prináša aj v druhej polovici atraktívne pozvánky

ByIMG_1979

jún 18, 2019
mladí herci a herečky hrajú pouličné divadlo na Zvolenskom námestí
Aj takúto podobu majú Festivalové telegramy v uliciach mesta Zvolen. Foto: IMG_1979

TS: 46. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské, ktorý organizuje Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene, sa preklopil do svojej druhej polovice. Diváci majú stále možnosť navštíviť výnimočné predstavenia a podujatia.

V pondelok 17. júna je hosťom festivalu Divadlo J. Záborského Prešov s Gogoľovou hrou ŽENBA.

V utorok 18. júna prichádza zo Srbska Divadlo Tošu Jovanoviča s modernou úpravou hry ROMEO A JÚLIA. Inscenáciu režíroval uznávaný režisér Nikola Zavišič a jeho adaptácia zaujme milovníkov Shakespeara aj mladých divákov vo veku veronských milencov. Predstavenie bude v srbskom jazyku so slovenskými titulkami.

V stredu 19. júna sa predstaví Divadlo A. Duchnoviča Prešov, jediné divadlo na svete hrajúce v rusínskom jazyku, s inscenáciou KOVÁČI.

Všetky inscenácie sa začínajú po zotmení o 21.00.

V uliciach mesta Zvolen je stále možné stretnúť festivalovú skupinu Dvorní blázni a ich nápadité performancie Festivalové telegramy. Všetky ich vystúpenia na témy festivalových inscenácií prinesie záverečný galavečer DJGT v piatok 21. júna o 21.00 ZÁMOCKÁ SLÁVNOSŤ. Program bude dynamicky rekapitulovať končiaci festival a zároveň pripomenie najzaujímavejšie okamihy histórie jubilujúceho zvolenského divadla a zámockého festivalu. Po skončení programu budú nasledovať Interaktívne svetelné inštalácie Oživené múry priamo na múroch zámku Zvolen.

Záverečný festivalový večer v nedeľu 23. júna bude patriť inscenácii BALADA PRE BANDITU, minuloročnej zámockej premiére.

Srdečne pozývame.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová, dramaturgička DJGT Zvolen