• Ne. mar 26th, 2023

V 2. kole SZMF Superlige bodoval aj náš Zvolen

Fantastický zásah brankára. Foto: IMG_1979

Po úvodných dvoch zápasoch 1. kola 2. ročníka SZMF Superligy skupiny Východ v malom futbale, v ktorých výber Zvolena podľahol favorizovaným Košiciam a Prešov po dráme vyhral iba o gól nad Nitrou, sa v stredu na umelej tráve v areáli futbalového štadióna MFK Zvolen uskutočnili v nepriaznivom počasí za trvalého dažďa dve stretnutia 2.kola najvyššej národnej súťaže SZMF Superligy.

V úvodnom zápase nastúpil domáci výber proti výberu Nitry. Hralo sa vo vysokom tempe, Zvolenčania výborne celoplošne bránili, podnikali rýchle protiútoky a na ich kombinácie sa dalo s potešením dívať, Nitrania dirigovaní Edom Gajdošom pôsobili troška upracovaným dojmom, no dostávali sa i do šancí a iba vďaka vynikajúcim zákrokom brankárov Hužoviča a Högera gól v prvom dejstve nepadol.

Zvolenčania do druhého polčasu doslova „vleteli“ a po sérii autov a rohových kopov si v 27 minúte vypýtali faul pred pokutovým územím. Loptu si postavil Igor Kotora a technickou, no dostatočne prudkou strelou famózne trafil pravý horný roh Hužovičovej bránky. 0:1. No už o tri minúty bolo vyrovnané, keď krížnou prihrávkou Porubský našiel nabiehajúceho Bratha, ktorý prestrelil vybiehajúceho Högera. 1:1. No Zvolenská ofenzíva pokračovala v tlaku a v 33 minúte Borgoň sklepol loptu nabiehajúcemu Martinovi Kucbelovi, ktorý prekvapil reprezentačného brankára Hužoviča prízemnou strelou z hranice pokutového územia. 1:2. V tejto fáze stretnutia opadla nervozita z hráčov výberu LIMFU a začali predvádzať rýchle kombinačné akcie, hrajúci tréner Števo Sudimak posielal učebnicové pasy pred pokutové územie „domácej“ Nitry, jeho spolupráca doslova naslepo so synom Jakubom nútila súpera k chybám a faulom. Zvolenčania príkladne bojovali o každú loptu a Höger likvidoval s prehľadom strelecké pokusy Gajdoša či Gundu. V 47 minúte získali „limfáci“ loptu pred vlastnou bránkou a rýchly protiútok i so šťastím zakončil cez vybiehajúceho Hužoviča Dominik Kudlík na konečných 1:3. Zvolenčania tak v Superlige zaknihovali svoje prvé zaslúžené víťazstvo a posunuli sa v tabuľke na tretie miesto iba o skóre za druhé Košice.

Nitra – Zvolen 1:3 (0:0)

  • Brath – Kotora, Kucbel, Kudlík

ŽK:Gunda (NT)

Výber LIMFU hral pod vedením hrajúceho trénera Štefana Sudimaka ml. a manažéra Jána Račka v zostave: Höger (Pavlenda) – Kotora, Jamnický, Kucbel, J. Sudimak, Vreštiak, M. Borgoň, Krčmárik, Š. Sudimak, Kudlík, Hanuska

V druhom stretnutí videli diváci zaujímavé stretnutie, vyrovnané iba v prvom dejstve, potom Prešovčania dominovali nad obhajcom titulu a zaslúžene zvíťazili.

Košice – Prešov 1:5 (0:1)

  • P.Gere – Mikluš, Beliš, Hricov, Jakubčin, Kuhajdík

Stretnutia rozhodovali Peter Hanes a Peter Plavec, tretím rozhodcom bol Pavel Končko (všetci Zvolen).50 divákov.

Vo štvrtok sa hrali stretnutia 2.kola v skupine Západ na ihrisku Mladá Garda v Bratislave, kde domáci nevyužili v stretnutí s Piešťanmi výhodu domáceho prostredia a podľahli o tri góly (4:7) a Trenčín prehral v druhom stretnutí s Trnavou 0:2.

Tretie kolo SZMF Superligy je na programe až v jarnej časti súťaže.

Fotogaléria: 2. kolo SZMF Superliga

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979