• So. sep 30th, 2023

Na Hrnčiarskej sa konal veľký športový deň

Logo v telocvični V. ZŠ. Foto: IMG_1979

Oslava športu alebo májová športová sobota na Hrnčiarskej. Aj tak by sa dalo nazvať športové podujatie, ktoré sa konalo v športovom areáli ZŠ Hrnčiarskej vo Zvolene.

2. ročník tohto fantastického podujatia sa konal v sobotu 21.5.2022 a aj napriek rannej búrke sa ho zúčastnilo množstvo rodín a dosýta si ho užili.

Organizačne ho mala pod palcom samotná škola a z veľkej časti sa zapojilo do tohto podujatia predsedníctvo Rady školy.

Po 9-tej ráno, ktoré sa nieslo v duchu zamračenej oblohy sa konalo slávnostné otvorenie. V úvode zaspieval dve skladby detský spevácky zbor Štvorlístok a následne prišlo na oficiality.

Za základnú školu tu bola prítomná riaditeľka Eva Balážová a Zuzana Veréczyová (predsedníčka školy) a za mesto Zvolen poslanec Jaroslav Stehlík.

Po tomto úvode a predstavení všetkých organizátorov klubov sa dalo považovať podujatie za otvorené.

Princíp podujatia bol vskutku jednoduchý. Po registrácii bolo treba s kartičkou prejsť jednotlivé športové stanovištia klubov TJ Slávia TU Zvolen, MVK Zvolen (volejbal), MFK Zvolen (futbal), LTC (tenis), BŠK Banská Bystrica (atletika), Lezecký klub Brutalka, Viatoris (orientačný beh) a v telocvični prebiehal Americký futbal, respektíve flaf od Zvolen Patriots.

Po absolvovaní aspoň piatich stanovíšť dostal športovec diplom a v školskej jedálni guláš.

Ako to tu prebiehalo si už môžete pozrieť na priložených fotografiách a úvodnú spevácku časť na videu.

Video: Štvorlístok Zvolen

Fotogaléria: Športová sobota na V. ZŠ

Článok, foto a video: IMG_1979