• Pi. sep 29th, 2023

Zvolenské pumy nestačili na sebavedomo hrajúce Košičanky

Úvodný rozskok zápasu. Foto: IMG_1979

Deň pred druhou adventnou nedeľou 7.12.2019 sa v športovej hale Rates konal basketbalový zápas 9. kola spoločnej kategórie 1. liga žien a juniorky.

Tu si to poobede navzájom rozdali Zvolenské pumy a hráčky CBK Košice.

Podľa predzápasových štatistík sa dal očakávať vyrovnaný duel, ale za predpokladu, že by náš tím bol v zložení takom, ako ho poznáme zo začiatku sezóny.

Zápas si v túto sobotu prišlo vychutnať dostatok fanúšikov kvalitného basketbalu, avšak ich komfort narúšal fakt, že priebežný stav bolo možné len odhadovať, nakoľko už opäť nefungovala žiadna tabuľa, ktorá by informovala o priebežnom stave duelu.

Od úvodného rozskoku bola vidieť značná prevaha súperiek a do toho všetkého tvorili naše baby množstvo chýb, ktoré súperky patrične využívali vo svoj prospech.

V polovici zápasu vyhrávali Košičanky o 12 bodov 25:37 a všetci boli zvedaví na ďalší priebeh zápasu.

V druhej časti bolo vidieť v našom tíme zlepšenie, súperky si to však vedeli patrične ustriehnuť a nedali našim babám veľa priestoru na zníženie stavu.

Po záverečnom hvizde sa do štatistík zaknihoval stav 51:72 a naše Zvolenské pumy sa posunuli až na 8. tabuľkové miesto. Treba však upresniť, že majú o jeden zápas menej, nakoľko kvôli veľkej chorobnosti sa nekonal nedeľný zápas proti Rožňavčankám.

Z tohto miesta by som upriamil pozornosť na najbližší víkend, kedy sa doma predstavia aj kadetky. V sobotu 14.12.2019 odohrajú zápas proti Starej Turej o 14:00 a 15.12.2019 proti BK Slovan Bratislava o 10:00. Oba zápasy sa budú konať v Rates aréne.

Video: Zvolenské pumy – CBK Košice

Video: Zvolenské pumy – CBK Košice 2. časť

Fotogaléria: Zvolenské pumy – CBK Košice

Článok, foto a video: IMG:1979