V dramatickom zápase lepšia koncovka Spišiačiek

ByIMG_1979

jan 29, 2012
bk-zvolen-skbd-snv-basketbal-zeny
Lucia Syč-Kriváňová v bielom. Foto: Ján Števonka.

V sobotu 28.1.2012 sa začala úvodným zápasom v hale na IX. ZŠ na sídlisku Západ sezóna aj v 1. lige žien (východ) v basketbale a proti sebe sa na palubovke postavili BK ZŠ Zvolen a Spišská Nová Ves.

V rozhodne divácky zaujímavom zápase sa bolo na čo dívať. Počas celého zápasu si ani jeden klub nevytvoril dostatočný náskok a tak sa až v samotnom závere rozhodlo o víťazovi a to v tomto zápase boli práve ženy zo Spišskej Novej Vsi.

V úvodných minútach hry sa slušnou obranou a rýchlymi brejkmi ujali s malým náskokom vedenia hry Spišiačky. Tréner Jozef Gajdoš si po zanalyzovaní herného prejavu svojich zverenkýň ale i súperiek zobral v polovici prvej štvrtiny oddychový čas. Svoje hráčky upozornil na zlepšenie vlastnej obrany 15:17.

V druhej štvrtine bolo vidieť, že Zvolenčanky značne zlepšili hru. Postupne ako pribúdal kôš za košom sa v závere značne rozbehli a urputnou snahou zakončili túto štvrtinu rozdielom 5 bodov 38:33.

Po oddychu v šatniach ožili na palubovke pre zmenu súperky, ktoré ako vymenené úspešnou streľbou sťahovali z náskoku domácich Zvolenčaniek. Štyri minúty do konca tejto štvrtiny znova oddychový čas a taktické pokyny pre domáce hráčky, ale na rozbehnuté Spišiačky to nestačilo 43:50.

V poslednej štvrtine rozhodla o výsledku nervozita hráčok domáceho tímu, viac sa faulovalo, viac sa hádzalo trestných bodov a práve psychická pohoda doviedla súperky do víťazného konca 65:69.

Najbližšie sa odohrá v nedeľu 29.1.2012 domáci zápas proti MBK Spišská Belá o 10:00 hod.