• Št. nov 30th, 2023

Na Starej radnici sa konalo vyhodnotenie najlepších bežcov 4. ročníka Zvolenskej bežeckej ligy

571€ pre Svetielko nádeje. Foto: IMG_1979

Tak, ako minulý rok, aj tento sa na Mikuláša 6.12.2019 po zábavnom behu Mikulášov zo Zvolenskej Európy do Vianočnej dediny, ktorého toto bol už 4. ročník sa po 18-tej konalo v sále na Starej radnici slávnostné vyhodnotenie naj bežcov a bežkýň Zvolenskej bežeckej ligy (ZBL) za rok 2019.

Kto sleduje dianie v tejto športovej disciplíne vie, že toto bol už 4. ročník a samotní aktéri sa mohli zúčastniť až na 8-mich behoch súťažného kalendára (Beh oslobodenia mesta Zvolen, Zvolenská corrida, Beh oslobodenia obce Budča, Gavurky Run, Buď Fit! Nie len IT!, Večerný beh Sport Music Fest, Beh okolo vodnej nádrže Môťová, Zvolenská grgalica) a zabojovať tak o najlepšie záverečné poradie v rámci súťažného kalendára. Minulý rok sa konalo celkovo 5 behov.

Za samotnou bežeckou ligou stojí združenie Cyklo Zvolen v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

Celkovo sa tento rok zúčastnilo behov 1142 pretekárov a ako je tiež známe, z poplatku každého registrovaného účastníka sa odkladá 50 centov na účet Občianskeho združenia Svetielko nádeje. A práve symbolický šek so sumou 571 € bol odovzdaný do rúk Inge Škropekovej, ktorá je práve z tohto združenia a v rámci jej príhovoru povedala nielen o aktivitách, ale aj o tom, na čo budú dané peniaze použité.

K záveru samotného slávnostného podujatia sa dostalo poďakovania už doslova zvolenskej bežeckej legende, ktorej sa ako jedinej na svete podarilo na prvýkrát získať ocenenie v podobe špeciálnej medaily World Marathon Majors (WMM) a to 75. ročnému Jánovi Hazuchovi. Vo svojej vekovej kategórii zaznamenal šesť víťazstiev na všetkých najprestížnejších svetových maratónoch (Londýne v Tokiu, Bostone, Berlíne, Chicagu a New Yorku) patriacich do seriálu World Marathon Majors (WMM).

Nech sa páči okrem textu aj pár fotografií.

Výsledky po kategóriách:

Ženy do 40 rokov

 1. Miroslava Liptáková
 2. Nikola Sibylová
 3. Renáta Balková

Ženy nad 40 rokov

 1. Iveta Furáková
 2. Zuzana Schieberová
 3. Miriam Václavíková

Juniori

 1. Jakub Škurla
 2. Ján Melicherčík
 3. Samuel Pakos

Muži do 39 rokov

 1. Matej Schieber
 2. Tomáš Kubej
 3. Dominik Zaťko

Muži do 49 rokov

 1. Marcel Škurla
 2. Branislav Dolinec
 3. Ján Zvara

Muži do 59 rokov

 1. Milan Valocka
 2. Radek Šály
 3. Ivan Čík

Muži nad 60rokov

 1. Ivan Ilavský
 2. Bohuslav Melicherčík
 3. Milan Libo

Fotogaléria: Vyhodnotenie Zvolenskej bežeckej ligy 2019 

Článok a foto: IMG_1979