• Ne. mar 26th, 2023

Hokejisti Zvolena vyhrali nad rozprávkovými bytosťami

Sila, česť, odvaha. Foto: IMG_1979

Už po siedmy raz sa na verejnom klzisku na zvolenskom námestí konal recesisticky poňatý hokejový zápas medzi výberom HKM Zvolen a rozprávkovými bytosťami.

Toto športovo – zábavné podujatie, ktoré pritiahlo v sobotu 14.12.2019 veľké množstvo ľudí na námestie opäť organizačne zastrešil HKM Zvolen a mesto Zvolen, ale aj divadlo Maska, ktoré opäť zapožičalo na tento duel patričné kostýmy. Samotný duel moderoval Martin Matuška.

Rytieri z HKM aj Rozprávkové bytosti nastúpili na ľad s odhodlaním podať čo najkvalitnejší výkon, taktiku však pred zápasom pochopiteľne nechcel prezradiť nikto z hráčov. Heslo vyšité na bojovej zástave rytierov „Sila, česť, odvaha“ dávalo tušiť obvyklé plné nasadenie.

Rozprávkové bytosti po krátkej porade zvolili zmes kúziel a herných trikov, ktorými sa pokúšali naštrbiť sebavedomie rytierov. Zaklínadlá na počarovanie metiel, ktoré slúžili rytierom ako hokejky sa už v prvých minútach zápasu ukázali ako neúčinné a rytieri si dokázali vypracovať viacero sľubných šancí.

Tento rok sa opäť na ľadovú plochu postavili Rozprávkové bytosti v zložení Valibuk, Kura, Dino, Opica, Potkan a samotný duel rozhodoval Yetti. Súpermi im boli za HKM Zvolen Petráš, Halama, M. Halama, Tomko a Chlepčok.

Hralo sa systémom 3 krát po 10 minút a počas každej prestávky mali deti možnosť súťažiť na ľadovej ploche o vecné ceny. Jednou zo súťaží bolo aj ťahanie hráčov portvišmi, zasunutými v medzinoží.

Od samého začiatku to mali v rukách, respektíve v portvišoch hráči HKM, tí to aj napriek úpornému tlaku rozprávkových bytostí ku koncu zápasu ustáli a vyhrali tento duel 10:8 a tak si pripísali ďalšie víťazstvo vo svoj prospech.

Na samotný záver po spoločnej fotografii oboch súťažiacich celkov sa konala ešte autogramiáda.

Nech sa páči pár fotografií.

Fotogaléria: HKM Zvolen vs Rozprávkové bytosti 2019 

Článok a foto: IMG_1979