• So. dec 10th, 2022

MVK Zvolen si doma zatrénoval s Trnavčanmi

mvk-zvolen-mladez-aktivne-trnava-9
O pekné momenty nebolo počas zápasov núdza. Foto: ZV-podujatia.

Dva zápasy siedmeho kola odohrali v sobotu 5.11.2016 volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen v novej sezóne 2016/17 na domácej palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ a ako súperi im prišli hráči Mládež aktívne Trnava.

Vo veľmi dobrých výkonoch pokračujú v novej sezóne volejbalisti MVK Zvolen. Pred dvojstretnutím na domácej palubovke s mužmi Mládež aktívne Trnava figurovali na čele prvoligovej tabuľky so ziskom 33 bodov a jeho súper z úplne opačného konca tabuľky bol bez získaného bodu posledným mužstvom medzi dvanástimi účastníkmi. Očakávalo sa teda jednoznačné víťazstvo MVK a Zvolenčania si mohli upevniť prvenstvo a vyskúšať v zostave mladé volejbalové nádeje. Tréner Martin Vaško dal tak priestor získať prvoligové skúsenosti viacerým odchovancom.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – Mládež aktívne Trnava 3 : 0 (16,13,11)

Zostava MVK:

  • Kučera, Michalec, Kováčik, Bambura, Grofik, Bujalko, libero Uhrin (Feherpataky, M.Orolín)

Tréner – M.Vaško

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – Mládež aktívne Trnava 3 : 0 (12,13,11)

Zostava MVK:

  • Kučera, Vaško, M.Orolín, Feh’erpataky, Michalec, Bambura, libero Uhrin (Grofik, Bujalko).

Tréner – M.Vaško

Hralo sa 59 a 55 minút , rozhodoval Cicak, 75 divákov

V prvom stretnutí Zvolenčania od úvodného setu prevalcovali súpera bojovnosťou a dôrazom na sieti. Vytvorili si dostatočné vedenie a v základnej zostave s perspektívnymi mladíkmi dovolili uhrať súperovi v troch dejstvách v súčte iba 40 bodov. V celom stretnutí MVK dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili.

V druhom stretnutí pokračovali od úvodneho dejstva rozohraní Zvolenčania v dobrom výkone, nedali Trnavčanom absolútne žiadnu šancu šancu a dovolili im uhrať iba 12 bodov v úvodnom dejstve. V druhom a treťom dejstve sa hral výborný volejbal, domáci predvádzali oku lahodiace akcie. Zvolenčania, do ktorých zostavy naskakovali i striedajúci mladíci, doslova deklasovali súpera a pripidali si bez väčších problémov plný bodový zisk.

Zvolenčania si i tak upevnili prvenstvo v 1.volejbalovej lige, keď získali na domácej palubovke v boji o postup do extraligy cenné body.

Volejbalisti MVK odchádzajú 12.11.2016 do Nového Mesta nad Váhom, kde zohrajú dvojzápas s „A“ mužstvom VK. Na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ sa predstavia v sobotu 19.novembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hod. privítajú volejbalistov VK Spartak UJS Komárno „B“.

Tak či onak nech sa páči v závere článku aspoň pár fotografií.

Tabuľka po 7. kole 1. liga mužov

Ostatné výsledky 7. kola

  • MVK Lokomotíva Zvolen – Mládež aktívne Trnava 3.0 a 3:0
  • VK Nové Mesto nad Váhom „B“ – VK Nové Mesto nad Váhom „A „ 0:3 a 0:3
  • VK Bystrina Nitra – VK Spartak UJS Komárno „B“ 3:2 a 3:2
  • COP Volley Trenčín „B“ – AVK Magnezit Revúca 0:3 a 2:3
  • VK Bystričan Banská BystricaVK Prievidza „B“ 1:3 a 0:3
  • ŠK KomjaticeVKP Bratislava 0:3 a 0:3

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka