• Pi. sep 22nd, 2023

Pri zvolenskom zimnom štadióne sa strieľalo

Autor IMG_1979

jan 21, 2020

TS: Neďaleko známeho zvolenského športoviska, ktoré pri hokejových zápasoch navštevujú stovky ľudí, bolo len pred niekoľkými hodinami počuť streľbu. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá strelca zadržala. Pri osobnej prehliadke boli uňho okrem zbrane nájdené aj drogy.

K incidentu došlo v ranných hodinách, kedy mal areál zvolenského zimného štadióna kontrolovať strážnik. Pri pravidelnej obhliadke niekdajšieho športového hotela mal niekto vystreliť na jeho psa a tak ihneď privolal pomoc na telefónnom čísle 159.

„Naša hliadka bola na mieste v priebehu niekoľkých minút. Ihneď po opustení služobného vozidla začali jej členovia kontrolovať okolie budovy, pričom natrafili na strelca so zbraňou v ruke. Okamžitým zásahom sa ho podarilo zaistiť, po následnej osobnej prehliadke dokonca u útočníka našli drogy,“ uviedol náčelník mestskej polície vo Zvolene Juraj Chabada a dodal: „Zasahujúci policajti zvládli zákrok na vysokej odbornej a taktickej úrovni, čo vôbec nie je jednoduché v situácii, kedy sa ozbrojený útočník javí byť pod vplyvom omamných látok a stojí oproti policajtovi so zbraňou v ruke, ako sa to stalo dnes.“

Strelec bol následne odovzdaný do rúk príslušníkov štátnej polície, ktorí budú celý prípad riešiť ďalej.

TS: PhDr. Martin Svatuška referent pre styk s verejnosťou Mesto Zvolen. Foto: zdroj TS