• Št. dec 8th, 2022

Zvolenské volejbalistky odštartovali rok 2020 na domácej palubovke úspešne

 

Radosť Slávistiek po vyhratom prvom zápase. Foto: IMG_1979.

V sobotu 25.1.2020 sa v ŠH TU Zvolen konal volejbalový dvojzápas kategórie 1. liga žien (východ).

Tento zápas bol pre naše hráčky klubu TJ Slávia TU Zvolen prvou previerkou v tomto roku 2020 a do Zvolena im prišli ako súperky dobre známe hráčky klubu MŠK Žiar nad Hronom.

Predzápasové štatistiky vraveli v náš prospech, nakoľko naše ženy mali bilanciu 18 zápasov, 6 víťazstiev a 12 prehier, Žiarčanky pri tom istom počte zápasov 2 ku 16-tim.

Ak však porovnáme vzájomné zápasy, pôsobili skôr vyrovnaným dojmom.

Poďme sa aspoň v skratke pozrieť na prvý zápas, nakoľko na druhom som sa nezúčastnil, poznám iba výsledok 3:1 (-17,21,21,15)

Od úvodu prvého setu bolo badať, že súperky nie veľmi ťažké situácie dosť problematicky vedia spracovať a pôsobili dosť nekoncentrovane. Body, ktoré inkasovali naše dievčatá z veľkej časti pramenili z vlastných chýb pri podaní.

Toto sa dá povedať aj o druhom sete a ak sa dá ešte niečo oceniť na našich Slávistkách, tak rozhodne snaha bojovať o lopty, ktoré sa zdali byť stratené a veľakrát ich dokázali zachrániť a viac než slušné čítanie hry, kedy boli v správny čas na správnom mieste.

V poslednom sete tohto prvého zápasu to bolo také vyrovnané a bolo cítiť, že naše hráčky sa akosi prispôsobili súperkám a rozhodnutie prišlo až k záveru, našťastie v náš prospech a vo výsledku 3:0 (19, 18, 20)

Nech sa páči pár fotografií z tohto prvého zápasu.

Ešte informačne, že najbližšie už 1.2.2020 cestujú naše Slávistky na dvojzápas do Žiliny.

Fotogaléria: TJ Slávia TU Zvolen – MŠK Žiar nad Hronom (1 zápas)

Článok a foto: IMG_1979