• Št. mar 30th, 2023
Úvodný rozskok basketbalového zápasu. Foto: IMG_1979

Neobvykle vo štvrtok 23.1.2020 sa v Rates aréne vo Zvolene konal zápas ďalšieho basketbalového kola spoločnej kategórie 1. liga žien a juniorky.

Sem do Zvolena ako súperky našich Zvolenských púm prišli momentálne líderky tabuľky a to rovno z východu Slovenska hráčky klubu Young Angels U19 Košice.

Predzápasové štatistiky hovorili v prospech súperiek, ktoré z 11-tich zápasov prehrali jeden a to proti Starej Turej, o ktorej ešte budeme rozhodne počuť.

Naše hráčky mali za sebou 10 zápasov v podobe 6 víťazstiev a 4 prehry.

Samotný zápas začal opatrne a bol v znamení veľkého bránenia Košičaniek. Prvé dva body zaznamenali naše hráčky, keď po chybe protihráčok sa po sólo úniku zmocnila lopty naša hráčka a za 2 body otvorila zápas.

Až do polovice zápasu sa podstatne viac darilo súperkám, ktoré tvorili hru, ale naše dievčatá ich držali patrične na uzde, zároveň sa im však nedarilo v streľbe na kôš, kde strácali pár bodov.

V polovici zápasu odchádzali do šatne za stavu 26:29.

Tretia štvrtina bola príznačná otvorenosťou hry a mala neskutočne rýchly priebeh, ktorý práve pomohol našim hráčkam a tie nielenže dorovnali stratu, ale aj pridali ďalších 12 bodov a pred záverečným dejstvom bol stav 43.31.

Posledná štvrtina bola najdlhšia zo všetkých, hosťujúce hráčky sa paradoxne psychicky zlomili a dá sa povedať, že im v tom ani tréner veľmi nepomáhal.

Po množstve faulov a kúskovaní hry svietil po záverečnom hvizde na svetelnej tabuli výsledok 61:50.

Tento výsledok síce ponechal východniarky na čele tabuľky, ale naše Zvolenské pumy sa posunuli o pár miest nahor a to konkrétne na priebežné 3. miesto.

Na záver tradične ponúkam nielen bohatú fotogalériu, ale aj videozáznam celého zápasu. Zároveň Vás chcem pozvať na ďalší zápas tejto kategórie, ktorý sa bude konať už túto nedeľu 26.1.2020 v Rates aréne o 11:00 a naše hráčky sa postavia proti BK EILAT PU Prešov. Vstup je voľný.

Video: Zvolenské pumy – Young Angels Košice (prvá polovica zápasu) 

Video: Zvolenské pumy – Young Angels Košice (druhá polovica zápasu) 

 

Fotogléria: Zvolenské pumy – Young Angels Košice

Článok, foto a video: IMG_1979