• So. dec 9th, 2023

Slávistky si so Soboťankami podelili body

Zápasová momentka. Foto: IMG_1979

V chladnejšiu prvú marcovú sobotu 7.3.2020 sa v rámci ďalšieho volejbalového kola 1. ligy žien (východ) konal v športovej hale TU Zvolen volejbalový dvojzápas v boji o priebežné 3. miesto v tabuľke.

V tomto dvojzápase privítali na svojej palubovke domáce hráčky TJ Slávia TU Zvolen hráčky VK Slovan Rimavská Sobota, o jedno miesto vyššie v priebežnom hodnotení.

Pred zápasom sa v rámci štatistík nedalo tvrdiť, že favoritky sú práve súperky, ktoré v 24 zápasoch utŕžili len 5 prehier, u nás je to 14, pretože kto si spomína na dvojzápas 6. kola vie, že všetko sa ukáže až na palubovke. A ani tentokrát tomu nebolo inak.

Opäť si povieme niečo viac o prvom zápase, nakoľko na zápase číslo 2 som už nebol, ale práve ten bol podstatne viac zaujímavejší, pretože bol pre naše hráčky víťazný 3:0 a už je jasné, že zápas číslo jedna dopadol opačne, čiže 0:3.

Nebudem prvý zápas rozpisovať dopodrobna, ale rozhodne za úspechom Rimavskosobotčaniek stála rýchla smršť v prvom sete, kedy sa naše dievčatá ako keby zľakli a nevedeli patrične reagovať.

V druhom sete to už bolo vyrovnanejšie a v treťom, prehratom sete im boli viac než vyrovnaným súperom.

Podarilo sa im získať body z jedného zápasu a držať si tak odstup od priebežne štvrtého tímu a to ŠK ELBA Prešov.

Nech sa páči od nás pár fotografií prvého zápasu TJ Slávia TU Zvolen hráčky VK Slovan Rimavská Sobota

Článok a foto: IMG_1979