• Št. nov 30th, 2023

Nemocnica Zvolen a. s. začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

Foto: ilustračné

TS: Nemocnica Zvolen a. s., člen skupiny AGEL, začala od štvrtku, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

O testovanie už prejavili záujem prví klienti. ,,Vyšetrenia, u ktorých existuje medicínska indikácia, sú naďalej hradené z verejného zdravotného poistenia. My sme rozšírením portfólia poskytovaných služieb vyšli v ústrety tým záujemcom, ktorí chcú poznať svoj zdravotný stav kvôli osobným alebo pracovným dôvodom. Svoj záujem o testy už prejavili aj zamestnávatelia, ktorí nechávajú vyšetriť svojich zamestnancov,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Zvolen a. s., Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Spôsob objednávania samoplatcov na testy koronavírusu COVID-19 je veľmi jednoduchý, a to prostredníctvom Infektologickej ambulancie Nemocnice Zvolen v čase medzi 14:00 – 15:00 na telefónnom čísle 045/5201 515 alebo na emailovej adrese: infektologia@nemocnicazvolen.sk. Odbery sa uskutočnia v pracovné dni v stanovených priestoroch v poobedňajších hodinách medzi 13 – 14 hod. v stanovenom čase dohodnutom pri objednávaní. Realizovať ich bude vyškolený tím Nemocnice Zvolen.

Poplatok za testovanie je 65 €, pričom pacient pri príchode do nemocnice zaplatí poplatok v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom v pokladni. Odberov sa týkajú aj špeciálne požiadavky – výter je najvhodnejšie robiť tak, aby pacienti predtým minimálne 2 hodiny nejedli a nepili, mali by prísť bez predchádzajúceho použitia kloktadiel, zubnej pasty alebo iných dezinfekcií, nefajčiť ani elektronické cigarety, nesmie sa žuť žuvačka, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla. Vzorky sa po odbere odošlú do laboratória AGELLAB v našej nemocnici. O výsledkoch budú pacienti informovaní prostredníctvom šifrovaného e-mail (kód na odšifrovanie dostanú prostredníctvom SMS) a budú doručené aj v cudzom jazyku, a to v angličtine, nemčine a maďarčine.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková Hovorkyňa skupiny AGEL SK