• Ne. mar 26th, 2023

Zvolenské pumy ťahali za kratší koniec, ale napokon získali pohár za 3. miesto

Zvolenské pumy. Foto: IMG_1979

V piatok 10.7.2020 v podvečer sa konalo v Rates aréne vo Zvolene basketbalové Pohronské derby v boji o 3. miesto spoločnej kategórie 1. liga žien juniorky.

Tu si to navzájom rozdali domáce Zvolenské pumy a BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Tento zápas bol druhým a zároveň posledným zápasom, v ktorom sa hralo o to, kto získa pohár a bronzové medaily a kto iba pohár za 4. miesto.

Výhodné postavenie mali práve naše Pumy, ktorým sa podarilo v stredu na palubovke UMB zvíťaziť 45:54 (19:29) a v druhom domácom zápase si mohli dovoliť aj prehrať, ale maximálne s osembodovým rozdielom.

Dnes nebudem rozoberať tento zápas po štvrtinách, nakoľko si môžete všetko pozrieť na priložených videách.

Bola to však dráma, zápas otvorila naša hráčka, ale po zvyšok zápasu ťahali naše hráčky za krátky koniec. Súperky poháňal fakt, že nemajú čo stratiť a pravdupovediac na ich herný prejav sa lepšie dívalo ako na naše hráčky.

Treba však zároveň povedať, že našim hráčkam akoby chýbala sebadôvera. Veľa si prihrávali a keď aj hodili na kôš, tak buď to bolo nepresné, alebo sa lopta odrazila a bolo po bodoch.

Tak či onak, v samotnom závere, respektíve v jeho posledných dvoch minútach nik netušil, ako to dopadne. Nakoniec po záverečnom hvizde bolo jasné, že aj napriek prehre 42:50 získali Zvolenské pumy, vedené trénerkou Laurou van Dalen pohár za 3. miesto a bronzové medaily na krk.

Nech sa páči pár foto a dve videá z priebehu zápasu.

Video: Zvolenské pumy – BK ŠK UMB Banská Bystrica (prvá polovica zápasu)

Video: Zvolenské pumy – BK ŠK UMB Banská Bystrica (druhá polovica zápasu)

Foto: Zvolenské pumy – BK ŠK UMB Banská Bystrica

Článok, foto a video: IMG_1979