Vo zvolenskej pôrodnici sa počas polroka narodilo takmer 600 bábätiek

TS: Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Zvolen je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 583 detičiek, z toho 304 chlapcov a 279 dievčat.

Na začiatku obdobia epidémie koronavírusu sa znížil počet pôrodov žien, ktoré pochádzali z mimo spádového územia, avšak možnosť rodiť aj so sprievodom od 15. apríla dorovnala ,,zameškaný“ počet pôrodov s minulým rokom. Z toho dôvodu bolo v prvom polroku 2019 iba o 25 pôrodov viac. Najviac bábätiek sa narodilo v marci, v máji a v júni, kedy ich počet prekročil stovku. V máji zvolenská nemocnica dokonca privítala na svet aj dvojičky.

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. V uplynulých dvoch rokoch tak do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov investovala takmer 650 tisíc eur. ,,Jednou z našich priorít je neustále zvyšovanie štandardu poskytovaných služieb a komfortu pre mamičky, k tomu prispela aj kompletná rekonštrukcia lôžkového oddelenia,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie poskytuje pre mamičky aj možnosť predpôrodných kurzov. Od začiatku júna boli kurzy obnovené a tehotné ženy aj so svojimi partnermi ju môžu navštíviť každú stredu, je potrebné objednať sa priamo o pôrodnej asistentky, ktorá tento kurz realizuje na telefónnom čísle 045/5201 664.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková Hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: