• Št. jún 8th, 2023

Country záhrada ponúkla tradičné počasie a poriadnu porciu zábavy

Sušenie topánočiek. Foto: IMG_1979

Augustový piatok, respektíve jeho poobedný čas patril v meste Zvolen v mestskom parku Lanice country, westernu a divokému západu všeobecne a končil neskoro večer.

Tu sa za prísnych bezpečnostných opatrení konal 14.8.2020 v poradí už 13. ročník hudobného festivalu Country záhrada.

Tak, ako za ostatné roky ju organizačne pripravilo mesto Zvolen, Kultúrne centrum mesta Zvolen a ďalší partneri a po štvrtý raz sa konala v priestoroch mestského parku Lanice.

Tento rok mali o jednu starosť naviac a to v podobe platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19, ale musí sa uznať, že všetko išlo ako po masle a do areálu sa návštevník dostal s náramkom na ruke takmer ihneď.

Po 15-tej, tak ako aj minulý rok ukázalo počasie svoju odvrátenú tvár a výdatne pokropilo celé územie mesta dažďom a samozrejme, nezabudlo ani na park. Avšak to bolo jeho posledné väčšie vyčíňanie a iba na záver podujatia sa snažilo pár kvapkami postrašiť všetkých prítomných.

Samotné podujatie opäť moderoval Richard Cíferský.

Program odštartoval Dominik Považan, ktorý príjemne prekvapil. Vystriedať ho mala novozámocká kapela Pltníci, ktorá aj začala, ale kvôli dažďu dokončila svoje vystúpenie až neskôr. Po ich predstavení zahrala skupina Grassland, ktorá sa vrátila na hudobné pódiá po pár rokoch odmlky a veru bolo to parádne vystúpenie.

Predposledný bol domáci Pacipacifik, ktorý tu opäť zožal patričný úspech v podobe potlesku, za ktorý sa odvďačila kapela dvomi prídavkami.

Vyvrcholením programu bola pravá, nefalšovaná mexická hudba v podaní hudobného zoskupenia Mariachi Sin Fronteras.

Okrem hudobných skupín sa v rámci sprievodného programu medzi vystúpeniami jednotlivých kapiel predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci so svojimi scénkami. Nielenže v niekoľkých kolách predviedli svoju bohatú kuchyňu, ale na druhej strane parku bol pripravený ďalší bohatý program (ryžovanie zlata, hádzanie tomahawkom, strieľanie z luku).

Okrem toho azda najväčšiu zábavu pre deti pripravili dobrovoľní hasiči DHZ Zvolen, ktorí v dvoch kolách pre ne pripravili penu a v tej sa poriadne vyšantili.

V samotnom priestore parku sa nachádzalo aj niekoľko stánkov občerstvovacieho charakteru, povedľa to dýchalo westernom a dokonca si bolo možné kúpiť aj pekne vyšívané bavlnené oblečenie, westernové klobúky a ďalšie zaujímavé veci. Samozrejme, nechýbalo ani niečo pod zub, bola tu aj varená kukurica a aj kávička sa tu v samostatnom stánku predávala.

Netreba však zabúdať na jednu super vychytávku, ktorá patrila rozhodne k tomuto festivalu. Na vybudovanom ohnisku sa dalo opäť opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo na prikladanie a ražne a ostatné bolo na návštevníkoch.

Tak, ako minulý rok, aj tento rok sa myslelo na deti a tak nechýbalo vozenie sa na konských chrbtoch a viac detí sa mohlo naraz povoziť na koči. Netreba zabúdať ani na preliezky, ktoré sa nachádzajú už niekoľko rokov v tomto priestore a deťmi boli viac než využité.

Samotnú atmosféru, respektíve to, čo bolo možné vidieť si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

Video: Pacipacifik – S vodkou okolo sveta 

Fotogaléria: Country záhrada 2020 

Článok, foto a video: IMG_1979