• Ne. jan 29th, 2023

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského je už znovu otvorené!

ByIMG_1979

dec 3, 2020
Pom Pomové rozprávky.

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského opäť hrá pre divákov – s radosťou a naživo! Obľúbenými predstaveniami ožíva divadelná sála aj štúdiové priestory. Predpredaj vstupeniek na mesiac december je spustený, vstupenky kúpite online na stránke divadla aj v divadelnej pokladni.

AKÉ SÚ PODMIENKY NÁVŠTEVY DIVADLA?

Opätovné hranie je možné len pri dodržaní všetkých protiepidemiologických opatrení. Na hygienu kladie divadlo najvyššie štandardy. Diváci sú usádzaní s rozostupmi pri kapacite do päťdesiat percent. Zároveň divadlo v záujme spoločnej bezpečnosti vyžaduje od návštevníkov dodržiavanie základných opatrení. Sú nimi v prvom rade požiadavky na rúško nasedené počas celej návštevy divadla, dezinfekcia rúk, rozostupy pred šatňami, pri vstupe do sály, pri odchode zo sály. Bufet pred sálou nie je k dispozícii. Šatne a toalety k dispozícii sú. Vstupenky odporúča divadlo nakupovať z domova, v štandardných hodinách je však otvorená aj pokladňa divadla.

MIKULÁŠSKY BALÍČEK PRE DETI

Začiatok adventu prináša každý rok rozprávkovú atmosféru. A dnes túžime po zázrakoch z ríše fantázie azda ešte viac. Nielen pre najmenších divákov pripravilo divadlo MIKULÁŠSKY BALÍČEK. V pomyselnom balíčku sú ukryté tri rozprávky – jedna domáca, jedna hosťujúca a jedna v online priestore.

Domácou rozprávkou sú obľúbené POM POMOVE ROZPRÁVKY, ktoré sa odohrajú v piatok 4. decembra o 17.00 a v nedeľu 6. decembra o 16.00. Hosťujúcou rozprávkou je vzdušné laboratórium AERO pre deti od 1,5 do 5 rokov v podaní divadelného zoskupenia ODIVO v Štúdiu DJGT v sobotu 5. decembra o 16.00. Pre deti, ktoré z najrôznejších dôvodov nemôžu zavítať priamo do divadla, sprístupní DJGT online svoju dávnejšie uvádzanú rozprávku HĽADÁ SA MIKULÁŠ! Sprístupnená bude bezplatne od mikulášskej nedele do konca decembra na YouTube kanáli divadla.

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA DJGT

Výborný tip na vianočný darček pre milovníkov divadla je DARČEKOVÁ POUKÁŽKA DJGT. Obdarovaní ich môžu použiť na kúpu vstupeniek na ľubovoľné predstavenia DJGT podľa svojho výberu. Poukážky v hodnote deväť eur sú platné do konca divadelnej sezóny.

SLÁVNOSTNÝ MOTÝLÍ ZÁVER ROKA

Predsilvestrovské predstavenia motýlej trojice najpopulárnejších inscenácií DJGT sú tradičnou slávnostnou bodkou za končiacim kalendárnym rokom. Aj keď obzretie za rokom 2020 bude zrejme spojené s množstvom zmiešaných pocitov, energia víťazných inscenácií prinesie vítaný umelecký zážitok a odstup od každodenných problémov. V diváckej ankete Motýľ za uplynulú neúplnú sezónu spočítalo DJGT iba hlasy pre víťazné inscenácie. Stali sa nimi BALADA PRE BANDITU, ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA a víťazné ČERTICE. Diváci ich v tomto poradí môžu navštíviť v dňoch 28.-30. decembra. Deti si môžu spestriť sviatočný čas rozprávkou POM POMOVE ROZPRÁVKY dňa 27. decembra. MOTÝLÍ ZÁVER ROKA bude koncoročnou rozlúčkou a zároveň spoločným priestorom pre vyslovenie prianí a nádejí do nového roku 2021.

Aero.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová – dramaturgička DJGT