Zvolenská nemocnica stále v plnom nasadení v boji s koronavírusom

Zdravotníci sa starajú o takmer 70 pacientov s covid-19

TS: Hoci vo viacerých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku zaznamenali výrazné zlepšenie vývoja pandemickej situácie, Nemocnica AGEL Zvolen je stále v plnom nasadení. Zdravotníci poskytujú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a nemocnici stále chýba vyše 50 kolegov, aj keď už len minimum z nich z dôvodu koronavírusu. To je už zrejme pozitívny dôsledok očkovania zamestnancov.

,,K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 68 pacientom, z ktorých 57 má potvrdený koronavírus a 11 je suspektných. Stav 8 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Dôvodom stále relatívne vysokého čísla pacientov s koronavírusom je hlavne výpomoc nemocnice okolitým zdravotníckym zariadeniam v Šahách, Žiline či DSS Krupina. ,,K dispozícii z dôvodu PN alebo OČR stále nemáme 54 našich kolegov, pozitívnou správou ale je, že len 5 majú potvrdený koronavírus a len jeden je v karanténe. V tomto smere sme zaznamenali výrazné zlepšenie,“ dodala Ing. Veselá. Už 415 zamestnancov zvolenskej nemocnice bolo zaočkovaných II. dávkou vakcíny proti koronavírusu a celkovo tak vo svojom vakcinačnom centre, ako aj vo veľkokapacitnom, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj zaočkovali takmer 9100 ľudí.

Nemocnica za minulý týždeň vykonala 447 PCR testov, 36 šetrných testov zo slín. Zo 764 antigénových testov bol pozitívny len jeden. V nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia, povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor FFP2 a zákaz návštev pacientov. V prípadoch, že príbuzný dodrží všetky nariadenia, je možné povoliť aj prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL S

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: