• Ne. feb 5th, 2023

Zvolenská nemocnica po týždňoch nasadenia všetkých síl a prostriedkov hlási zlepšenie pandemickej situácie

TS: Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

,,S opatrnosťou môžem konštatovať zlepšenie pandemickej situácie u nás v nemocnici. K dnešnému dňu máme 35 pacientov s potvrdeným koronavírusom, 18 pacientov je suspektných, 4 sú umiestnení na JIS a stav 5 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Nemocnica má už len 3 kolegov s diagnózou covid-19 a 1 zostáva ešte v preventívnej karanténe. Vzhľadom na zlepšenú situáciu a akútnu potrebu necovidových, tzv. bielych lôžok, nemocnica pristúpila k redukcii covidových lôžok o 10, teda namiesto 90 je ich aktuálne 80. ,,Ak bude pozitívny vývoj pokračovať, radi by sme Nemocnicu AGEL Krupina úplne vrátili späť a stane sa len ,,bielou nemocnicou,“ ozrejmila riaditeľka nemocnice plány do najbližších dní.

Za uplynulý týždeň nemocnica realizovala takmer 50 operácií, 402 testov PCR a 816 antigénových testov. V oboch prípadoch sa tiež potvrdila zlepšená situácia. Napriek pozitívnemu vývoju v nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia, povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor FFP2 a na uvoľnenie zákazu návštev pacientov si ešte musíme počkať.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK