Zvolenská nemocnica uvoľňuje opatrenia

Od pondelka bude možné navštíviť hospitalizovaných pacientov

TS: Nemocnica AGEL Zvolen prechádza na zmenu režimu a uvoľňuje opatrenia. Po dlhých mesiacoch bude možné od 17. mája navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá. Zmierňovanie opatrení súvisí s novým usmernením Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy pacientov na covidovom oddelení však zostávajú naďalej zakázané.

Nemocnica AGEL Zvolen počas celej pandemickej situácie pristupovala k opatreniam, ktoré prijímala veľmi citlivo. Zákaz návštev pacientov bol v zlej pandemickej fáze nevyhnutný, ale nemocnica aj vtedy brala ohľad na príbuzných a práva pacientov.

Nové pravidlá sú mimoriadne pozitívnou správou tak pre pacientov, ako aj ich príbuzných, pretože sa dlhé týždne nemohli osobne vidieť. Pacientom chýbala podpora a povzbudenie od najbližších, ktorí za nimi nemohli osobne prísť. ,,Od pondelka 17. mája 2021 umožníme návštevy v nemocnici. Budú však platiť stanovené pravidlá, ktoré všetci príbuzní musia rešpektovať,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá. Návštevy príbuzného sa môžu uskutočniť v čase návštevných hodín pondelok až nedeľu od 14:00 do 17.00 hod. v maximálnom počte 2 ľudí po dobu 15 minút. „Každý návštevník musí byť buď očkovaný proti koronavírusu, alebo sa preukáže, že ochorenie covid-19 prekonal,“ doplnila riaditeľka zvolenskej nemocnice. Na odsúhlasenie návštevy pacienta bude stačiť aj preukázať sa negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 24 hodín, alebo negatívnym PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Na COVID oddelení sú návštevy pacientov aj naďalej zakázané.

Na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen je povolená sprevádzajúca osoba pri pôrode. Taktiež za dodržania všetkých protiepidemických pravidiel a s negatívnym testom.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: