• So. dec 9th, 2023

Ľubozvučné melódie muzikálového korza rozohnali búrkové mračná

Najkrajšia krava v šírom chotári. Foto: IMG_1979

Predposledná júnová a zároveň jarná nedeľa 20.6.2021 priniesla okrem sparného počasia Zvolenčanom aj kultúrne zážitky v podobe podujatí.

Pred predposledným podujatím tohto dňa však pohľad na oblohu so zvukovým efektom naznačoval, že sa toho posledného asi nedočkáme, ale napokon sme sa dočkali aj bonusu navyše v podobe jednej špeciálnej záchrannej akcie.

O záchrane včiel si povieme inokedy, teraz je to o predposlednom júnovom korze, ktoré bolo v znamení muzikálu.

Moderovanie tohto korza mal pod palcom Radoslav Kuric, ktorý si okrem moderovania aj zaspieval spoločné duetá v prvej časti, ktorá bola venovaná spomienkam na Hanu Hegerovú.

Tu odzneli hudobné šansóny v podaní umelcov ako Jana Filová, Tereza Králiková a Kristína Vrecková, ktoré v niektorých skladbách doprevádzal na akordeón František Kubiš a na husle Andrej Turčin.

V polovici programu vyšiel na pódium hudobný skladateľ a producent Zdeněk Barták, z pera ktorého vznikli hity Michala Davida, ako napríklad Nenapovídej a Nonstop.

Potom prišiel aj Ján Kubiš a upriamil pozornosť na chystaný Muzikálový festival Jozefa Bednárika, ktorý sa tento rok bude konať v kúpeľoch Brusno.

Posledná časť tohto programu bola v podaní kubánskeho speváka Lazara.

V rámci sprievodného programu sa v priestoroch Fun zóny konalo divadelné predstavenie rozprávky Čarovný k lobúk v podaní Divadla Zelienka a opodiaľ už tradičné tvorivé dielne, ktoré mali pod palcom Tri oriešky.

Už najbližšiu nedeľu sa bude konať posledné tohtoročné korzo a to Tanečno-hudobné s týmto programom.

  • 16.00 Tanečná škola Zuzany Niščákovej – tanečné vystúpenie
  • 17.00 TŠK F.R.E.S.H. ZVOLEN – tanečné vystúpenie
  • 18.00 Music centrum – hudobný koncert
  • 19.15 VIRVAR – pop-rock – hudobný koncert

Sprievodný program: 17.00 Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti  

Fotogaléria: Muzikálové korzo 2021

Článok a foto: IMG_1979