• Št. jún 8th, 2023

V 2. kole SFL 7 ťahal Zvolen Patriots za kratší koniec

Pred začiatkom posledného zápasu. Foto: IMG_1979

Posledná augustová sobota 28.8.2021 bola v meste Zvolen v znamení rôznych podujatí a jedno z nich bolo športového charakteru a bol to Americký futbal.

Na ihrisku Technickej akadémie sa konalo druhé kolo Slovenskej ligy v Americkom futbale SLF 7 a tu si to navzájom rozdali tri tímy: Zvolen Patriots, Nitra Knights a Cassovia Steelers.

Všetci a to nielen fanúšikovia, ktorí sem v tento deň zavítali boli dozaista zvedaví práve na výkon našich Patriots, nakoľko v prvom kole – aj s ohľadom na objektívne skutočnosti sa im nedarilo.

Nútená prestávka kvôli epidemiologickej celosvetovej situácii, ktorá postihla aj Slovensko spôsobila, že sa preriedili kádre a tak aj u nás sa len tak tak pozbieral dostatočný počet hráčov a to nehovoriac o prestriedaní počas samotného zápasu.

V úvode po jedenástej hodine si to navzájom rozdali Patriots a favorit celého kola a to Nitra Knights. Samotný zápas sa vyvíjal podľa tohto scenára a hráči spod Zobora pohodlne vyhrali 0:26.

V druhom zápase si to rozdala opäť Nitra Knights, ktorá hostila Cassovia Steelers a aj v tomto prípade to malo už od úvodu adepta na víťaza, aj keď Košičania sa snažili zo všetkých síl. Na rozbehnutú Nitru to nestačilo a podľahli jej 29:0.

Posledným zápasom tohto dňa bol zápas Zvolen Patriots a Cassovia Steeler, v ktorom si oba tímy chceli napraviť chuť a získať prvé body. Samotný zápas, ktorý bol v jeho úvode viac než vyrovnaný tomu nasvedčoval, ale v druhom dejstve sa odrazili Košičania a za stavu 7:24 si tu v našom meste zabezpečili víťazstvo.

Keďže som sa bol pozrieť na tento turnaj druhého kola, prinášam Vám pár fotografií.

Fotogaléria: 2. kolo SFL 7 Zvolen

Článok a foto: IMG_1979