• Št. nov 30th, 2023

16. ročník Divadelného podzámčia dopadol na výbornú

Ďurošík – Mestské divadlo Actores. Foto: IMG_1979

Počas troch letných septembrových dní (1. – 3.9.2021) sa v meste Zvolen konal v poradí už 16. ročník Medzinárodného festivalu pouličného divadla a hudby.

Divadelné podzámčie, ako sa tento festival nazýva, pripravilo Podpolianske osvetové stredisko v spolupráci s mestom Zvolen a ak dobre počítam, tak na šiestich scénach ponúklo pestrý program pre malých aj veľkých a na samotný záver si pripravilo aj tzv. čerešničku na torte.

Samotný festival prebiehal za dodržania všetkých momentálne platných protipandemických opatrení a organizačný tím sa tejto neľahkej úlohy zhostil viac než profesionálne.

A keď už sme pri tej profesionalite, to isté platilo aj pri celkovej organizácii festivalu, nakoľko to všetko šlapalo ako švajčiarske hodinky.

Ak som v úvode spomínal šesť scén, tak sa to dá rozhodne považovať za devízu tohto festivalu a pridalo tomu taký iný rozmer.

Samotné predstavenia sa konali nielen pred Priorom (šaško Fjodor), pri Fun zóne (Cirkus naopak), pri Evanjelickom kostole (Mestské divadlo Actores, Divadlo na Predmestí, ZUŠ Modrý Kmeň a Komedianti na káře), vo Farskej záhrade (Divadlo Zelienka), ale aj v Parku Ľudovíta Štúra (komedianti na káře) a v Trhovej ulici (Komedianti na Káře).

Čerešničkou bolo rozhodne záverečné predstavenie, ktoré sa konalo za tmy pod názvom Svetlo v pohybu v podaní jedného člena zoskupenia Komedianti na káře.

Takúto podobu malo tohtoročné Divadelné podzámčie, ktorého 16. ročník dopadol na jednotku s hviezdičkou a nech sa páči od nás aspoň pár fotografií.

Fotogaléria: 16. ročník Divadelného podzámčia

Článok a foto: IMG_1979