• Ut. nov 28th, 2023

Krúžkobranie prilákalo do Domina malých i veľkých

Šašo Maroš sa bol kuknúť aj na naše Zvolenské gymnastky. Foto: IMG_1979

Po dvoch rokoch sa opäť začiatkom septembra otvorila pre všetkých dokorán záhrada CVČ Domino a veru, v toto štvrtkové popoludnie, ktoré končilo až večer to tu opäť praskalo vo švíkoch a panovala tu skvelá nálada.

September je predzvesťou začiatku školského roka – žiaci sa po letných prázdninách v novom ročníku prinavrátia do školských lavíc a odštartuje sa tým pre nich klasický stereotyp.

Ich rodičia sa im však snažia spestriť voľný čas niečím zmysluplným a tak sa formuje myšlienka zapísať ich na nejaký krúžok, kde by si okrem iného našli aj nových kamarátov.

A práve Jesenné krúžkobranie, ktoré sa konalo vo štvrtok (9. 9. 2021) v priestoroch záhrady CVČ Domino, bolo tým pravým podujatím, v rámci ktorého boli nielen rodičom, ale aj ich deťom zodpovedané všetky otázky, ktoré ich naviedli správnym smerom. Záujemcovia teda majú do budúcna o všetkom kompletný prehľad.

Vedúci ZÚ v CVČ Domino svoju činnosť odprezentovali tak, aby u detí a rodičov vzbudili záujem a rozumnými radami zjednodušili rozhodovanie sa pre konkrétnu voľnočasovú aktivitu.

Samozrejme, nebolo to len o ich tradičných krúžkoch, prezentovalo sa tu aj mnoho noviniek, ktoré začínajú svoje pôsobenie na území Mesta Zvolen.

Tak, ako to zvyčajne na podobných podujatiach v Domine býva, nebola núdza o pestrý sprievodný program a tentoraz mal ten program dve časti.

Obe od samého začiatku až po záver fundovane a s prehľadom moderoval Marián Kološta.

Prvá časť od 15-tej do 18-tej patrila deťom. Okrem výberu v možnostiach tu prezentovaných krúžkových oddielov sa na pódiu pre ne konal zaujímavý program.

Okrem vystúpenia Šaša Maroša sa konalo ešte bábkové divadlo o Zlatovláske v podaní Divadla pod balkónom.

Okrem tradičných palaciniek od šikovných tetušiek (mimochodom spotrebovalo sa skoro 11 litrov mlieka) a maľovania na tvár sa deti mohli vyšantiť v skákacom hrade. Pre dospelákov zas bol Pustohradnícky guláš a nejaké to osvieženie, napríklad v podobe zlatistého moku.

To však nebolo všetko. Tak, ako pred dvoma rokmi, aj tentoraz sem pribudlo pódium, ktoré síce poslúžilo aj divadelnému predstaveniu, ale v druhej časti podujatia hostilo jedno zvučné meno interpreta za druhým.

Samozrejme, skôr než si povieme o koho išlo je vhodné povedať, že na ňom vystúpili aj známe osobnosti mesta Zvolen, bez ktorých by sa toto podujatie, respektíve táto kultúrna časť nekonala. Okrem riaditeľky Mgr. Moniky Koreňovej, víceprimátora mesta Zvolen Vladimíra Luptáka to boli aj poslanci za túto mestskú časť a to Jaroslav Stehlík, Peter Zima a Ján Kubiš.

Druhú časť si zobral pod palec Štefan Skrúcaný, ktorý svojim humorom a pár prevzatými skladbami pritiahol ľudí k pódiu. Po ňom patril hodinový blok folklóru v podobe pánov, ktorým nikto na Slovensku inak nepovie ako Páni bratia (Róbert Puškár a Peter Niňaj) a na samotný záver to tu poriadne od podlahy rozbalila kapela Police team.

Nuž, kto tam v toto popoludnie prišiel a zostal až do neskorého večera, vie, ako tam bolo fajn. Vám ostatným ponúkam aspoň zopár fotografií.

Fotogaléria: Krúžkobranie CVČ Domino Zvolen 2021

Článok a foto: IMG_1979