Septembrová sobota na Borovej hore

TS: Sólovým koncertom Juraja Havlíka bude dnes (11. septembra) pokračovať cyklus komorných podujatí pri minerálnom prameni Jazero na návrší Borovej hory vo Zvolene. (viac pozvánka)

Známy banskobystrický aktivista prispeje svojím umeleckým vystúpením k znovu-objavovaniu prostredia vzácnej lokality.

Dopoludnia (od 10.30) sa tí najmladší, budúci dediči hodnôt krajiny, zahrajú v kruhu najbližších zážitkovo – poznávaciu hru Merkujme si Borovú horu. Prostredníctvom rodičov či starých rodičov budú hrou spoznávať nové prostredie a popritom prirodzeným spôsobom nadobúdať k nemu vzťah.

Organizátormi cyklu podujatí Borová zhora sú občianske združenia a zvolenské múzeum, ktoré má v zbierkach uložené nálezy a iné dokumenty z lokality. Na september je v pláne oživenie priestoru pri živom travertínovom prameni Jazero pestrou ponukou aktivít. Ak počasie a kovidová situácia dovolí, je naplánovaný Ateliér otvorený pre každého tiež Telocvičňa pod holým nebom. Všetci si môžu pohybom alebo tvorivými aktivitami užívať blahodarné prírodné prostredie.

Iba Ozdravovňa mesta Zvolen, ktorú dalo v 30-tych rokoch minulého storočia vybudovať mesto mestskou stavebnou firmou podľa projektov rodáka architekta Gustáva Stadtruckera pre mešťanov, bude z dôvodov bezpečnosti obohnaná bielo-červenou páskou so zákazom vstupu. Pred desaťročiami pýcha Zvolenčanov a útočisko výletníkov zo Zvolena a okolia či miesto kultivovanej zábavy mladých, ostáva stále akoby zakliata.

TS: Zora Myslivcová zo Združenia Borová hora

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: