• Ne. dec 3rd, 2023

Hráčky BK ŠKP 08 Banská Bystrica a BK Zvolen odštartovali novú sezónu vo Zvolene

Podanie rúk po vyhranom zápase BK Zvolen nad ŽBK Rožňava. Foto: IMG_1979

Uplynulý víkend 25. a 26.9.2021 patril v meste Zvolen viac menej športovým podujatiam. Okrem hokejovej extraligy odštartoval svoju sezónu aj basketbal.

Zápasy prvého a druhého kola I. ligy žien, mladých žien a junioriek prebiehali v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ a hrali nielen naše hráčky klubu BK Zvolen, ale aj BK ŠKP 08 Banská Bystrica U19.

Celkovo sa teda fanúšikovia mohli zúčastniť a vychutnať si až štyri dozaista kvalitné zápasy.

Poďme sa teda v krátkosti pozrieť na jednotlivé duely.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica (U19) – Dubček Bratislava (Ž )

Úvod mal vyrovnaný priebeh, ale v druhej štvrtine sa postupne k slovu dostali Banskobystričanky. Ako čas ubiehal, tvorili si menší náskok a v polovici bol stav 35:28.

V druhom dejstve si práve hráčky Banskej Bystrice snažili udržať viac ako 10 bodový náskok, čo sa im aj podarilo a zápas napokon skončil 70:56.

Druhá polovica

BK Zvolen – ŽBK Rožňava

Od úvodu bolo vidieť veľkú dominanciu našich žien, kedy už po prvej štvrtine mali náskok 13 bodov 21:8. Do polovice zápasu ho ešte viac natiahli a to na 34:14 a bolo možno vidieť, že si skôr šetria sily na zvyšok zápasu.

V druhej polovici zápasu sa na palubovke objavili lavičkové hráčky nášho klubu, čo bola predzvesť toho, že majú zápas pevne v rukách.

Rožňavčankám postupne dochádzali sily a toto sa napokon odrazilo aj vo výsledku 62:31.

Druhá polovica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica (U19) – MBK Stará Turá (U19)

Od úvodu zápasu udávali tempo hráčky Turej, ktoré už v prvej štvrtine viedli o 8 bodov 13:21. Druhá sa niesla v podobnom duchu, ale hráčky Zvolena bojovali čo to dalo a v polovici bol stav 23:33.

Po prestávke bola vidieť veľká snaha Banskobystričaniek a dá sa povedať, že to protihráčky tak trochu vyviedlo z konceptu, ale dlho im to nevydržalo 37:50.

Posledná štvrtina rozhodla o všetkom. Domáce hráčky zatlačili na súperky a znížili stav na rozdiel troch bodov a následne po peknej akcii na jeden. Ostávala minúta na to, či sa podarí našim babám premeniť kôš alebo nie, ale ako keby mali zviazané ruky a tak hráčky Turej napokon tento duel vyhrali 52:53

Druhá polovica

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií v spoločnej galérii.

Článok, foto a video: IMG_1979