• Št. nov 30th, 2023

Aj v srdci Slovenska sa hľadali nové hokejové talenty

Autor IMG_1979

okt 18, 2021 ,
Spoločná fotografia. Foto: IMG_1979

Od piatka 15. do nedele 17.10.2021 sa naprieč Slovenskom konalo vskutku zaujímavé športové podujatie, venované prednostne dievčatám a to Hokejový víkend pre dievčatá.

Celkovo to boli nabité tri dni, kedy sa toto podujatie konalo na sedemnástich zimných ľadových plochách naprieč Slovenskom.

Jedna zo zastávok bola aj v našom kráľovskom meste Zvolen a to konkrétne v sobotu 16.10.2021 a pre všetky dievčence si od 14-tej hodiny pripravil program nielen HKM Zvolen, ale aj nežnejšia hokejová časť a to ŽHKm Zvolen, ktorí sa tu počas dvoch hodín aktívne venovali všetkým dievčatám.

Ak som v úvode písal, že naprieč Slovenskom, tak to bola pravda, ale v podstate sa jednalo o celosvetovú náborovú aktivitu, pod záštitou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), ku ktorej sa pripojil aj Slovenský zväz ľadového hokeja, aby dievčatám, narodeným v roku 2010 a neskôr umožnil urobiť v hokeji prvé kroky a objaviť jeho čaro.

Ambasádorkou podujatia na Slovensku je bývalá úspešná hokejistka Iveta Frühauf.

Pre informáciu – na Slovensku je registrovaných viac ako 10 000 hokejistov a z toho je len cca 450 hokejistiek.

Na záver treba povedať, že u nás to bola dozaista vydarená časť podujatia a cestu sem si našlo skoro 30 mladých slečien, ktoré zažili program plný aktivít a zábavy.

Nakoľko sa v tom čase vo Zvolene konalo aj sústredenie hokejových maskotov, tak práve tí ešte s dievčatami strávili na ľade hodinku, spestrili program a vytvorili tak super atmosféru.

Nech sa páči od nás Vám ešte ponúkam na pozretie aspoň pár fotografií.

Fotogaléria: Dievčenský víkend vo Zvolene

Článok a foto: IMG_1979