Zvolenská nemocnica má vývoj III. vlny pandémie pod kontrolou

TS: Nemocnica AGEL Zvolen tiež eviduje celkové zhoršenie pandemickej situácie v regióne, ale priebeh pandémie má nemocnica pod kontrolou. Zdravotnícke zariadenie je v druhej fáze reprofilizácie covidových lôžok, plánovaná operatíva zatiaľ obmedzená nie je. Od novembra budú v nemocnici pomáhať aj vojaci Ozbrojených síl SR.

,, K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 18 pacientom s potvrdeným koronavírusom, ktorí sú umiestnení na štandardnom kyslíkovom lôžku. Vážny je stav 3 pacientov, a tí si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, jeden má postcovidový ťažký priebeh. Nikto ďalší z pacientov nie je suspektný,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Zo všetkých hospitalizovaných pacientov s covidom je zaočkovaný len jediný. Zo zamestnancov nemocnice sú covid pozitívni 7 a 2 zostávajú v karanténe.

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet hospitalizovaných pacientov, medzi ktorými sú aj tí, ktorí boli dovezení v rámci pomoci z Čadce a Prešova, sa nemocnica pripravuje na spustenie III. fázy reprofilizácie lôžok v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. ,,Dnes máme vyčlenených 30 miest pre pacientov s koronavírusom, naše vysunuté pracovisko v Krupine je zatiaľ v I. fáze reprofilizácie,“ objasnila Ing. Veselá.

Nemocnica už očkuje treťou dávkou vakcíny pre imunokompromitovaných pacientov, pokračuje aj testovanie. Žiadnym spôsobom sa zatiaľ nedotkli opatrenia plánovanej operatívy, rovnako je možná prítomnosť otca pri pôrode, ak sa preukáže negatívnym PCR testom.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: