• So. apr 1st, 2023

Zvolenská nemocnica pomôže bojnickej nemocnici pri výpadku onkológa

TS: Hoci všetky nemocnice aktuálne zápasia s pandémiou a s tým súvisiacimi organizačnými zmenami, nasadením zdravotníkov, rozpismi služieb, dokážu medzi sebou aj nezištne spolupracovať v prospech pacienta. Nemocnica AGEL Zvolen tak vyšla v ústrety Nemocnici s poliklinikou Bojnice a operatívne pomôže tamojším onkologickým pacientom. Na týždeň tam príde vypomáhať onkologička zo Zvolena MUDr. Petronela Lalíková.

,,V bojnickej nemocnici sa situácia s onkologickou ambulanciou výrazne skomplikovala práceneschopnosťou jediného onkológa. Keďže situácia je z ich pohľadu v tejto chvíli neriešiteľná a pacienti by zostali bez možnosti pokračovať v začatej liečbe, rozhodli sme sa nezištne vypomôcť. Celý týždeň bude MUDr. Lalíková ordinovať v Bojniciach, čo tamojším pacientom pomôže a naši pacienti ten týždeň zvládnu. Je čas neštandardných krokov a rozhodnutí, najdôležitejší je život človeka a pacient. Už dosť, že majú tak závažné diagnózy, pacienti by nemali trpieť ešte aj výpadkom lekára,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Lekárka bude zabezpečovať kompletný chod onkologickej ambulancie v bojnickej nemocnici. Ordinovať bude v riadnych ambulantných hodinách bojnickej ambulancie. Pri onkologických diagnózach je dôležitá komplexná, systematická liečba vrátane časového hľadiska.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK