• Ne. okt 1st, 2023

Slávistky potvrdili rolu favorita, vyhrali nad Žiarčankami 3:0 a 3:0

Autor IMG_1979

feb 6, 2022
Radosť Slávistiek po vyhratom zápase. Foto: IMG_1979

Zvolenské volejbalové prvoligistky klubu TJ Slávia TU Zvolen vyhrávajú jeden zápas za druhým. Po uplynulej sobote si pripísali na úvod tohto roka na svoje konto v poradí už 6. víťazstvo v rade, kedy neprehrali ani raz.

Začiatok roka 2022 priniesol zvoľnenie protiepidemiologických opatrení, čo umožnilo aj návrat nižších kategórii športových podujatí a tak sa rozbehol aj volejbal, konkrétne 1. liga žien.

Zvolenské volejbalistky sa v januári dvakrát predstavili na palubovkách súperiek. Najskôr v Poltári vyhrali nad hráčkami MVK Poltár dvakrát 2:3 a následne o pár dní neskôr si to rozdali v Čadci s hráčkami klubu TJ Lokomotíva Čadca, kde vyhrali 1:3 a 0:3.

Prvú februárovú sobotu 5.2.2022 sa všetko zmenilo a naše dievčatá privítali na svojej palubovke haly TU Zvolen hráčky MŠK Žiar nad Hronom.

Zverenkyne trénera Ľubomíra Havrana išli do zápasov ako papierový favorit a diváci v hľadisku videli, že na palubovke to ide podľa tohto scenára.

Samotné zápasy skončili 3:0 a 3:0, ale zároveň treba povedať, že aj protihráčky dokázali pekne potrápiť, hlavne ak sa im začalo dariť dokázali držať šnúru a až v závere setu stratili kontrolu nad hrou.

Po tomto dvojzápase si udržali Slávistky 1. miesto v tabuľke, ale netreba zabúdať, že VA UNIZA Žilina ako aj TJ Lokomotíva Čadca majú ešte o 2 zápasy menej.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií a o ďalších zápasoch budeme informovať.

Zostavy

MŠK Žiar nad Hronom – A. Chovanová, V. Müllerová, I. Fričová, K. Kyselicová, Z. Bodová, T. Čiliaková, A. Králová, V. Hurajová, R. Krajčiová, D. Zacharová.L, tréneri P. Kollárik a V. Šestáková

Fotogaléria: TJ Slávia TU Zvolen : MŠK Žiar nad Hronom

Článok a foto: IMG_1979