• St. mar 29th, 2023

Zvolenčanky nenašli recept na hráčky Starej Turej

Momentka zo zápasu. Foto: IMG_1979

Prvú aprílovú sobotu 2.4.2022 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ konal basketbalový zápas ďalšieho kola kategórie 1. liga ženy/juniorky U19 medzi BK Zvolen a MBK Stará Turá.

Predzápasové misky váh boli viac naklonené na stranu Turej, ale všetko sa rozhodlo na palubovke počas štyroch desaťminútovkách čistého času.

Prvá štvrtina začala v rýchlom tempe a prvé dva body si už po piatich sekundách hry zapísali hráčky Turej, ktoré sa snažili udávať tempo samotnej hry. Našim babám sa darilo s nimi držať krok a po prvej štvrtine bol stav 9:10.

V druhej polovici druhej štvrtiny sa už vedenia ujali spoluhráčky, ktoré v podstate trestali naše hráčky za chyby. Pred prestávkou bol stav 17:30.

Od úvodu tretej štvrtiny sa našim hráčkam darilo dostať do hry a držali svoje súperky nakrátko. Tie si však kontrolovali 10 bodový náskok a pred záverečnou štvrtinou bol stav 31:41.

V úvode posledného dejstva sa darilo našim babám hrať vyrovnanú partiu, ale posledných päť minút zápasu si zobrali pre seba hráčky Turej a dotiahli zápas do víťazného konca v pomere 43:64.

Nech sa páči od nás už ako tradične nielen videozáznam celého priebehu zápasu, ale aj pár fotografií.

Video: BK Zvolen – MBK Stará Turá U19 – prvá časť

Video: BK Zvolen – MBK Stará Turá U19 – druhá časť

Fotogaléria: BK Zvolen – MBK Stará Turá U19

Článok a foto a video: IMG_1979