• Pi. sep 29th, 2023

10. ročník Cyklojazdy histórie – Zvolen 2011

Autor IMG_1979

sep 2, 2011 ,
cyklojazda-historie-2011-zvolen
Aj mlaď dokázala prítomným, že má na to. Foto: IMG_1979

Jubilejný, už 10. ročník cyklistického podujatia pod názvom Cyklojazda histórie sa uskutočnil 2.9.2011.  Na zvolenskom námestí vítali pelotón, ktorý tam dorazil okolo 16:20 hod. netrpezliví nadšenci.

Pred samotným príchodom a po príhovoroch čestných hostí zahrala všetkým prítomným hudobná skupina Vaudeville z Martina, ktorá zabávala ľudí v Rock and rollovom štýle.

Ako povedal v príhovore pán Mázor, Cyklojazda histórie je tradičné podujatie, ktoré vždycky predchádza výstupu na pustý hrad a táto Cyklojazda histórie je typická práve tým, že prichádza zo štyroch sveta strán.

Čiže sem pred toto pódium na námestie nám prídu spoločne pelotón jazdcov, ktorý sa skladá doteraz to bolo zo štyroch, tohto roku to bude z piatich skupín.

Zo severu prídu cyklojazdci, ktorí vyrazili z poľskej Visly, z východu prídu spod Spišského hradu ďalší jazdci, z juhu – z maďarského Vyšegrádu a z Českej republiky zo západu je to skupina, ktorá vyrazila z legendárneho Slavkova u Brna.

No a tou piatou trasou, ktorá je tohto roku po prvý raz a je ojedinelou v histórii, to sú jazdci, ktorí vyrazili z jedného z hlavných miest Európy a to z francúzskeho Štrasburgu.  (viac v zostrihu videa).

Po príchode pelotónu pristúpil k mikrofónu najskôr Paľko Valent, ktorý je jeden z otcov Histórie cyklojazdy a po ňom nasledoval primátor mesta Zvolen, Miroslav Kusein. Samozrejme nezabudlo sa ani na mlaď, ktorá bola pochválená za to, že sa zúčastnila týchto pretekov.

Primátor mesta v závere ešte všetkých zúčastnených pozval na zajtrajší – už XIX. ročník výstupu na Pustý hrad. Celý pelotón sa následne odobral na zaslúžené osvieženie k priľahlej terase.

Zostrih Histórie cyklojazdy

Vaudeville

Fotografie

Blog, foto a video : IMG_1979.