• Št. nov 30th, 2023

Pozitívna správa zo zvolenskej nemocnice

TS: Na túto informáciu zvolenskí zdravotníci čakali niekoľko mesiacov. Po týždňoch enormného nasadenia, nevyhnutných mimoriadnych organizačných opatrení, každodenných vysokých čísiel covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov konečne hlási výrazný ústup pandémie koronavírusu. Ďalšou pozitívnou správou je, že nemocnica naplno rozbieha plánované hospitalizácie pacientov, ktorí týždne čakajú na svoj plánovaný zákrok.

,,Môžem potvrdiť zásadné zlepšenie našej pandemickej situácie. K dnešnému dňu máme 2 pacientov s covidom na bežnom lôžku, starostlivosť na kyslíkových lôžkach poskytujeme 18 pacientom vo zvolenskej nemocnici a 19 v krupinskej nemocnici,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá. Spomedzi zamestnancov chýba v nemocnici 8 ľudí, čo je tiež dôležité, aby sa nemocnica mohla vrátiť k štandardnému režimu aj v rámci bielej medicíny. ,,Sme veľmi radi, že sa znovu vraciame k plánovanej operatíve, aj keď to znamená pre nás veľký nápor, keďže odkladov boli stovky, budeme sa však naše kapacity naplno využiť a vyjsť pacientom v ústrety,“ dodáva riaditeľka nemocnice.

Hoci záujem o očkovanie poklesol na minimum, prípadní záujemcovia majú stále možnosť sa dať vakcinovať proti koronavírusu priamo v nemocnici, PCR a antigénový test je okrem indikovaných prípadov možné vykonať avšak za poplatok.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK