• St. mar 29th, 2023

Vo Zvolene sa konal 15. ročník Festivalu detských folklórnych súborov

Momentka z vystúpenia. Foto: IMG_1979

Po dvojročnej prestávke sa v sobotu 7.5.2022 konal v kráľovskom meste Zvolen v poradí už 15. ročník Festivalu detských folklórnych súborov.

Organizačne pripravilo toto podujatie Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene, ktoré vedie už nový riaditeľ a to Jaroslav Černák.

Tak, ako sa pred dvoma rokmi začala nová koncepcia tohto festivalu, tak aj tento rok na účinkujúcich čakal bohatý sprievodný program a v podvečer sa všetko zavŕšilo prehliadkou súborov a hostí festivalu.

Celkovo sa tu stretli súbory DFS Vartášik, DFS Zornička, DFS Matičiarik 1 a 2, FS Urpín a víťazi regionálnych kôl súťaže Vidiečanova Habovka.

Samotné podujatie sa malo konať na zvolenskom zámku, ale kvôli nepriaznivému počasiu sa záverečné tanečné vystúpenia konali v DK Podborová.

Na zámku sa pre deti konal sprievodný program, dievčenská časť si vyskúšala vyšívanie a veci s tým súvisiace a chlapci boli zasvätení do tajov tesárskeho remesla.

Po 17-tej hodine sa už v DK Podborová konala spomínaná záverečná tanečná prehliadka, ktorou sprevádzal ako moderátor Jeronimo Tököly.

Počas viac ako hodiny bolo vidieť na pódiu fantastické tanečné choreografie, jedna krajšia ako tá druhá, bolo sa veru na čo pozerať a kvalita súborov bola rozhodne na vysokej úrovni.

Je zbytočné o tom viac písať, kto bol vie a videl tú parádu na vlastné oči a pre všetkých ostatných ponúkam pár fotografií a záverečné video z odovzdávania diplomov.

Záverečné video FDFS 2022

Fotogaléria: FDFS 2022

Článok, foto a video: IMG_1979