• Ne. jún 4th, 2023

Víťazom 10. ročníka turnaja Pohár Troch kráľov ORANJES

ByIMG_1979

jan 12, 2023 , ,
Víťazné mužstvo Oranjes. Foto: IMG_1979

Už tradične sa dňa 6. januára aj v roku 2023 v ŠH IX. ZŠ na Námestí mládeže Zvolen – Západ uskutočnil turnaj v malom futbale o putovný pohár známy verejnosti ako „Pohár Troch kráľov“ v malom futbale. Jeho Jubilejný 10.ročník priniesol aj bohatý sprievodný program a už tradične aj niekoľko prekvapení pre divákov, ktorých záujem o podujatie z roka na rok stúpa a tradične voľný vstup prilákal do hľadiska v priebehu deväťhodinového maratónu 14 stretnutí skoro sedem stoviek divákov.

V doterajších ročníkoch turnaja v malom futbale o „Pohár troch kráľov“ dominovali mužstvá Euroteam, Xanto, dvakrát Oranjes, trikrát zvíťazil majster ligy LIMFU i účastník Ligy majstrov L-Trade, majstri republiky AS Guard Sekurity Košice a víťazstvo obhajoval z posledného ročníka v roku 2020 Banskobystrický Simaček, ktorý bol i najväčším favoritom.

Základná časť sa hrala v dvoch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým v trvaní 20 minút o nasadenie do vyraďovacej časti. Prví dvaja zo skupín postupovali do semifinále, kde v zápasoch v prípade nerozhodného výsledku nasledovali pokutové kopy. V celom turnaji sa tak celkovo odohralo 14 stretnutí, padlo v hre 83 gólov a v penaltových rozstreloch pri nerozhodných výsledkoch ešte 5 gólov, gól si pripísalo do štatistík celkovo 41 strelcov. V priebehu turnaja zasiahlo do bojov v 8 mužstvách 77 hráčov. Celý turnaj rozhodovali Peter Plavec, Peter Hanes Obaja LIMFU Zvolen) a Michal Béreš a Marek Šveda (obaja MÚMF Banská Bystrica), udelili za celý turnaj v iba 5 žltých kariet, no žiadnu červenú.

Zápasy v skupinách.

V skupine A si víťaz posledného ročníka Pohára troch kráľov Simaček bez problémov poradil so všetkými tromi súpermi a postup do semifinále si zabezpečil dvomi víťazstvami Oranjes. Tretia nepostupujúca Alcolégia porazila iba štvrtý tým Xanto.

Skupina A podrobnejšie:

Oranjes – Alcolégia 2:0 Kouřil, Kováčik

Dvojnásobný víťaz si od začiatku vynútil prevahu, prvý gól turnaja Kouřil strelil až v 8 minúte. Potom sa hra vyrovnala, šance mali i hostia, no Höger ich spoľahlivo zlikvidoval. Tri minúty pred koncom zužitkoval rýchly protiútok Kováčik a stanovil konečný výsledok.

Xanto team – Simaček 2:4 Melicherčík, Vilhan – Zehnal, Čief, A.Ostrihoň, Turčan

Nátlaková hra obhajcu prvenstva priniesla po presných kombinačných akciách a pohotovom zakončení trojgólové vedenie už v 7 minúte. Za Xanto znížil síce už o minútu Melicherčík, no vzápätí Bystričania viedli zase o 3 góly po akcii Ostrihoňa. V poslednej minúte upravil na konečných 2:4 Turčan.

Alcolégia – Simaček 1:4 Stankovič – Turčan 2, Zehnal, Čief

Hostia sa znova dostali do rýchleho vedenia po góloch Zehnala a Turčana. Stankovič po výkope delovkou síce znížil na rozdiel gólu a viac ako desať minút Alcolégia favoritovi nielen vzdorovala, ale si vytvárala šance, ktoré však zmaril obetavo brankár Vajs. Potom sa však presadil Čief a v poslednej minúte prikrášlil výsledok znovu Turčan.

Oranjes – Xanto team 6:0 Jamnický 3, Kováčik, Sádovský, Bobor

Po kolektívnom výkone Oranjes dostal zaslúžene do výrazného vedenia čistým hetrikom za 11 minút strelecky potentný Jamnický. Spoľahlivý Höger v bráne nedovolil Xantu skórovať, naopak Kováčik, Sádovský a Bobor ešte prekonali inak dobre chytajúceho Kružliaka.

Xanto team – Alcolégia3:6 R.Baran, L.Baran, Vilhan – P.Ostrihoň 2, Hlaváč, Fašang, Pařenica, Bernát

Xanto neuspelo bodovo ani v poslednom stretnutí skupiny. Alcolégia začala zhurta, už po 4 minútach viedla gólmi Ostrihoňa a Hlaváča, no potom Robo Baran znížil. V tej istej minúte však Kružliaka prekonal znova Ostrihoň, potom vsietili aj Fašang a Pařenica. V 16 minúte znížil Luboš Baran. V 18 minúte brankár Xanta Jozef Kružliak priznal arbitrom faul v pokutovom území, no brankár Makovický nariadenú penaltu nepremenil. Vzápätí skóroval po rýchlom protiútoku Bernát. Výsledok stretnutia upravil v poslednej minúte Vilhan.

Simaček – Oranjes 3:1 A. Ostrihoň, Čief, Zehnal – Hradňanský

V zápase dvoch favoritov na víťaza skupiny sa hral výborný futbal. Obe mužstvá vychádzali síce zo zabezpečenej obrany, no o pekné kombinačné akcie nebola núdza. Do 14 minúty dominovali však obaja brankári a o prvý gól sa postaral Ostrihoň. O 3 minúty vyrovnal Hradňanský, no to bolo z premenených šancí Oranjes všetko. Už o 2 minúty totiž dostal Simaček do vedenia Čief a trojbodovú poistku vzápätí zaznamenal Zehnal.

Tabuľka Skupina A

 1. Simaček 3 3 0 0 11:4 9
 2. Oranjes 3 2 0 1 9:3 6
 3. Alcolégia 3 1 0 2 7:9 3
 4. Xanto team 3 0 0 3 5:16 0

Zostavy Skupina A

Simaček: Matej Vajs – Marián Sanitra, Richard Zima, Andrej Ostrihoň, Michal Čief, Milan Turčan, Pavel Zehnal

Oranjes: Lukáš Höger – Marián Hradňanský, Ľudovít Jamnický, Filip Silvestr, Ján Kouřil, Michal Kováčik, Vladimír Bobor, Pavol Černický, Tomáš Švec, Milan Sádovský,

Alcolégia: Martin Makovický – Viktor Bernát, Peter Ostrihoň, Dušan Hric, Ivan Paranica, Kristián Halama, Šimon Fašang, Vladimír Hlaváč, Michal Strapko, Jakub Stankovič,

Xanto team: Dodík Kružliak – Aďo Melicherčík, Dominik Eperješi, Erik Hrčák, Ľuboš Baran, Mark Vilhan, Martin Hrmják, Peter Pepo Panica, Róbert Baran, Miroslav Žákovic

V skupine B si schuti zastrieľali hráči Detroitu a posilnení kapitánom Slovenskej reprezentácie Ivanom Buchelom nadelili trom súperom 19 gólov. Do semifinále postúpil y druhej priečky L-Trade, ktorý zdolal Euroteam i BarBar, ktorý nezískal ani bod a skončil turnaj s najhorším skóre 3:20.

Skupina B podrobnejšie:

L-Trade – BarBar 4:1 M.Hanuska 2, Valach, Bočkay – Šulek

Už v 1 minúte v úvodnom zápase B skupiny otvoril skóre najrýchlejším gólom turnaja Miroslav Hanuska, o minútu zvyšoval vedenie L-Trade Valach. BarBari pridali na dôraze a v 11 minúte znížil na rozdiel gólu Šulek. Favorit kontroloval priebeh stretnutia a jednu z mnoho šancí premenil Bočkay a na konečných 4:1 upravil znovu Hanuska.

Euroteam – Detroit 0:6 Nagy 4, Hanes, Jablonský

Od začiatku stretnutia začali Detvanci sebavedomo, vychádzali zo zabezpečenej obrany posilnenej kapitánom Slovenskej reprezentácie Ivanom Buchelom a vyrážali do rýchlych kombinačných akcií. Strelecky potentný bol najmä Nagy, ktorý strelil v úvode dva góly. Potom sa presadil pred Slančíkom Hanes, dva góly zaznamenal opäť Nagy a skóre pečatil Jablonský.

BarBar – Detroit 1:10 Šulek – Jablonský 3, Nagy 2, Hanes, Melich, Borgoň, Baláž, Buchel (pk)

Zápas zo začiatku nevyzeral na debakel, BarBari sa držali v obrane do 10 minúty dobre, prehrávali najtesnejším rozdielom, no potom sa vyvíjal zápas jednoznačne v prospech tempo stupňujúcich hráčov Detroitu. V rozmedzí minúty Farbiak inkasoval až tri krát, čestný úspech zaznamenal za stavu 0:6 Šulek. Za Detroit strelil hetrik Jablonský, Nagy skóroval dvakrát, po góle pridali Hanes, Melich, Borgoň, Baláž a pokutový kop s prehľadom premenil Buchel.

L-Trade – Euroteam 3:1 M.Hanuska, T.Lacko, Zajac – Výboch

L-Trade znova vybehlo na súpera a skóre opäť otvoril špecialista na góly v prvej minúte Hanuska, už o tri minúty zvýšil vedenie s prehľadom Tomáš Lacko. V 11 minúte síce Výboch nekompromisne znížil na rozdiel gólu, no o dve minúty rozhodol o plnom bodovom zisku trojnásobného víťaza turnaja (2014, 2015 a 2017) Zajac.

Euroteam – BarBar 6:1 Vojtek 2, Výboch, Bolgár, Holic, R.Hanuska – Országh

V priamom súboji o tretiu priečku v skupine si od úvodného hvizdu lepšie počínali „Maňkovci“, keď skóre otvoril až v 6 minúte Vojtek, ktorý aj uzavrel skóre stretnutia v poslednej minúte svojou povestnou delovkou. Medzitým po góloch Výbocha, Bolgára a Holica viedli už 4:0, keď výsledok prikrášlil tečovanou strelou Országh, no potom skóroval ešte R.Hanuska.

Detroit – L-Trade 3:2 Jablonský 3 – T.Lacko, Korpáš

V zápase o prvenstvo v skupine v poslednom stretnutí základnej časti mali už obe mužstvá postup istý a výsledok mal vplyv iba na nasadenie do semifinálových dvojíc. Napriek tomu netaktizovali a hrali obe na plný bodový zisk. Vo veľmi vyrovnanom zápase padali góly na oboch stranách vždy tesne po sebe. V 3 minúte skórovali Jablonský resp. T.Lacko, potom v 17 minúte sa presadili Jablonský resp. Korpáš a bodku za stretnutím dal v poslednej minúte znovu Jablonský a zaknihoval tak svoj druhý hetrik.

Tabuľka Skupina B

 1. Detroit 3 3 0 0 19:3 9
 2. L-Trade 3 2 0 1 9:5 6
 3. Euroteam 3 1 0 2 7:10 3
 4. BarBar 3 0 0 3 3:20 0

Zostavy Skupina_B

Detroit: Adrian Tuček – Martin Jablonský, Andrej Michalik, Daniel Nagy, Miroslav Hanes, Ján Melich, Marek Borgoň, Maroš Baláž, Ivan Buchel, Kamil Melich,

L-Trade: Aleš Čerhýň – Martin Lacko, Tomáš Lacko, Miroslav Hanuska, Július Zajac, Peter Korpáš, Adam Bočkay, Erik Valach

Euroteam: Ján Slančík – Dušan Vojtek, Jaroslav Výboch, Peter Krkoš, Miroslav Kucharka ml., Miroslav Kucharka st., Peter Bolgár, Roman Hanuska, Adrián Holic, Roman Bartoš,

BarBar: Filip Farbiak – Martin Michalčík, Andrej Michalčík, Marek Šulek, Matej Országh, Svetozár Bohuš

Semifinále

Semifinálové stretnutia kvalitných vyspelých tímov priniesli veľmi dobrý futbal, hralo sa zo zabezpečenej obrany a kvalita mužstiev, ktoré hrali vo vysokom nasadení bola nesporná. Súperi nechceli urobiť zbytočnú chybu.

V prvom stretnutí obhajca Simaček zvíťazil jediným gólom Andreja Ostrihoňa z 9 minúty a L-Trade sa napriek veľkým šanciam nepodarilo skórovať.

V druhom zápase získal Oranjes vedenie v 11 minúte po strele Michala Kováčika, no Detroit vyrovnal stav v 18 minúte gólom Miroslava Hanesa. Po remíze v riadnom hracom čase tak rozhodovali penalty a postup Oranjes vystrieľali Jamnický, Kouřil a Höger.

Výsledky zápasov SEMIFINÁLE:

 • Simaček – L-Trade 1:0 Ostrihoň
 • Detroit – Oranjes 1:1 (pk2:3) Hanes – Kováčik rozhodujúca penalta Höger

O 3. a 4. miesto

V súboji o bronzovú priečku sa očakávalo víťazstvo trojnásobného víťaza L-Trade, ktorý sa ujal vedenia gólom Erika Valacha už v 3 minúte, no v 12 minúte vyrovnal Kamil Melich a v 15 minúte rozhodol o víťazstve Detroitu delovkou Ivan Buchel.

Výsledok zápasu o 3. a 4. miesto

 • L-Trade – Detroit 1:2 Valach – Melich, Buchel

FINÁLE

Súboj posledného majstra Schaller Facility ligy LIMFU Zvolen Oranjes s futsalovým špecialistom obhajcom víťazstva mužstvom Simaček bol ozdobou turnaja. Diváci tu videli veľmi veľa kvalitných akcií na jeden dotyk, výbornú hru pozičnú i na lopte a výborné výkony brankárov. A dokonca i veľa gólov, keď „domáci“ oplatili „Bystričanom“ prehru zo skupiny i z finále v poslednom ročníku a výrazne zvíťazili. Oranjes viedli dvomi gólmi Kováčika a gólmi Bobora a Jamnického už 4:0, keď až v 14 minúte zaznamenali gól i hostia z kopačky Michala Čiefa. No vzápätí skóroval Sádovský a Jamnického gól pred záverečným hvizdom mnohí diváci ani nezaregistrovali.

Výsledok finálového zápasu:

Oranjes – Simaček 6:1 Kováčik a Jamnický po 2, Bobor, Sádovský – Čief

Finálový zápas sledovalo 420 divákov

Mužstvá po skončení turnaja dostali originálne diplomy, vlajky a poháre a publikáciu o Turnaji. Víťazné mužstvo získalo do budúceho ročníka i putovný pohár „Pohára Troch kráľov“. Individuálne ocenenie „Cenu FAIR PLAY“ venoval už tradične Ján Bosák a získal ju Jozef Kružliak, brankár Xanto Zvolen, ktorý priznal arbitrom faul v pokutovom území v zápase s Alcolégiou, no brankár Makovický penaltu nepremenil.

Už tradične pripravili organizátori aj poďakovanie osobnostiam Zvolenského športu, tentokrát ocenili až piatich športovcov. Pamätné diplomy a vecné ceny prevzali bývalý slovenský reprezentant Tomáš Ďubek, dnes hráč ViOn Zlaté Moravce, hráč s najväčším počtom odohraných zápasov v najvyššej Slovenskej súťaži (445), Ondrej Debnár bývalý Slovenský reprezentant, účastník Ligy majstrov v celku Petržalky i v malom futbale v mužstve Slovakia A, bývalý hráč aj MFK Zvolen, Pavol Jelen bývalý prvoligový hráč, bývalý hráč Lokomotívy Zvolen, Doprastavu, naposledy hrajúci za Zvolenskú Slatinu, účastník veteránskych majstrovstiev sveta v stolnom tenise v Čínskom Hohhote a Brazílskom Rio de Janeiro, či americkom Las Vegas. Ivan Galát, tréner dnes vo ViOn Zlaté Moravce pre rekonvalescenciu po operácii kolena sa ospravedlnil. Ocenený bol aj kapitán Slovenskej reprezentácie v malom futbale, ktorý nsi zahral v drese Detroitu i Slovenskej reprezentácie v malom futbale Ivan Buchel.

Súčasťou programu bol aj krst knihy Miloša Masarika „S kým robíš…“. Dvesto stranovú publikáciu venovanú v prvej časti histórii Turnaja troch kráľov a v druhej mapujúcu úspechy Zvolenského malého futbalu uviedli na želenie autora do sveta Ján Bosák a členovia organizačného výboru turnaja malými čokoládovými loptičkami. Knihu obdržali i všetci ocenení jednotlivci, kolektívy a hostia, medzi ktorými nechýbali ani primátor Mesta Zvolen Vladimír Maňka a Prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

Program pokračoval po semifinále i exhibičným vystúpením Majsterky Sveta vo freestyle footballe Lucie Kevickej Žňavovej, ktorá predviedla za neutíchajúceho potlesku divákov pútavú show.

Súčasťou sprievodného programu bol i zápas Výberu Zvolena, ktorý tvorili bývalí hráči MFK a hráči LIMFU proti Vicemajstrom Sveta reprezentácii Slovenska U 21 (z roku 2018 v Prahe), kde v realizačnom tíme vtedy pôsobili Ján Bosák ako asistent trénera Ondreja Kačmára a technickým vedúcim bol Ján Račko. A Zvolenčania zvíťazili.

Výber Zvolena – Slovensko U21 5:4 (3:1) Ďubek 2, Sudimak 2, Jamnický – Repa 2, Beliš, Buchel

Prekvapením bol tzv, tretí polčas, ktorý organizátori pripravili ako prekvapenie. Zvolen získal ďalšie prvenstvo v usporiadaní noviniek v malom futbale a to súboj „pohlaví“, keď proti reprezentačnej U21 nastúpili tretie z Majstrovstiev Slovenska v kategórii žien Pohronské Baby a po džentlmenskom výkone súpera zvíťazili.

Pohronské Baby – Slovensko U21 4:3 Mazúchová 2, Tyčiaková 2 – Beliš 2, Repa

Zostavy :

Výber Zvolena: Lukáš Höger – Tomáš Ďubek, Marián Borgoň, Štefan Sudimak, Ondrej Debnár, Vlado Bobor, Ľudo Jamnický, Boris Šiko

Tréner: Ondrej Lameš

Slovensko U21: Tomáš Mikluš, Pavol Maťaš, Kevin Čekan, Ivan Buchel, Rudolf Beliš, Michal Takáč, Matúš Loskot, Jaroslav Repa

Tréner: Ondrej Kačmár, Asistent: Ján Bosák

Pohronské Baby: Petra Brnčová – Petra Korčoková, Lenka Mazúchová, Klaudia Tyčiaková, Ela Vojteková

Tréner: Dušan Vojtek, Asistentka trénera: Laura Bieliková

Podujatie dohrávali účastníci potom na spoločnej večeri, kde sa nakoniec konala spontánne i neplánovaná mini autogramiáda krstenej knihy.

Záverečné poradie 10.ročníka Pohára Troch Kráľov 2023

 1. Oranjes Zvolen
 2. Simaček Banská Bystrica
 3. Detroit Detva
 4. L-Trade Zvolen
 5. Alcolégia Zvolen
 6. Euroteam Zvolen
 7. Xanto team Zvolen
 8. BarBar Zvolen

Štatistiky a zaujímavosti 10.ročníka Pohára Troch Kráľov

Najrýchlejší gól

V 1 minúte ( 10 sekunda) Miroslav Hanuska (L-Trade) v úvodnom zápase B skupiny L-Trade vs BarBar a to isté sa mu podarilo i v zápase L-Trade vs Euroteam (33 sekunda)

Najviac gólov v stretnutí

4 góly v jednom zápase skupiny B zaznamenal Daniel Nagy v drese Detroitu proti Euroteamu (2, 8, 13 a 16 minúta)

Počet hetrikov 3

2x Martin Jablonský (Detroit) v zápasoch skupiny B proti BarBaru (2, 11 a 17 minúta) a proti L-Trade (3, 17 a 20 minúta)

1x čistý hetrik zaznamenal Ľudo Jamnický (Oranjes) v zápase proti Xanto teamu.

Najlepší strelec

Kategória najlepší strelec sa síce na turnaji nevyhodnocuje, no naj strelcom bol so 7 gólmi Martin Jablonský (Detroit) o gól pred oddielovým kolegom Danielom Nagyom a na tretej priečke s 5 gólmi skončil Michal Kováčik (Oranjes)

Celkom padlo v hre 83 gólov a 5 gólov v rozstrele po penaltách a do streleckej listiny sa zapísalo celkom 42 hráčov z 77 figurujúcich na súpiskách 8 mužstiev

Rozhodujúci gól dal

Ivan Buchel, reprezentačná výpomoc v drese Detroitu, v zápase o 3 miesto proti L-Trade v 15 minúte strelil gól zabezpečujúci víťazstvo Detvancov

Naviac gólov v zápase

dali hráči v drese Detroitu v skupine B do siete BarBaru, spolu desať a pri výsledku 10:1 zaznamenali aj najväčší gólový rozdiel +9 gólov

Zápasom s najmenším počtom strelených gólov

bolo prvé semifinálové meranie síl medzi obhajcom prvenstva mužstvom Simaček a trojnásobným víťazom L-Trade 1:0

Penaltový rozstrel

videli diváci iba v jedinom zápase a to v druhom semifinále medzi prekvapením turnaja Detroitom a neskorším víťazom Oranjes, v ktorom padlo 5 gólov

Poradie strelcov: Buchel 1:0, Kouřil 1:1, Nagy nedal, Jamnický 1:2, Hanes 2:2 a Höger 2:3

Najviac gólov na turnaji

dalo mužstvo Detroit 22 (priemer 4,4 gólu na zápas)

Najmenej gólov na turnaji

dalo mužstvo BarBar 3 (priemer 1 gól na zápas)

Najlepším v plus mínus bodoch

bolo mužstvo Detroit s pomerom plus +17

Najhoršie v plus mínus bodoch

Najhoršie dopadlo mužstvo BarBar s pomerom mínus – 17

Najmenej inkasovaných gólov

si pripísalo mužstvo Oranjes, keď brankár Höger dostal iba 5 gólov v piatich stretnutiach, čo je priemer iba 1 gól na zápas

Karty

Iba 5 žltých kariet udelených za opakované fauly v 16 stretnutiach napriek tomu, že pískali najprísnejší arbitri so skúsenosťami nielen zo zápasov regionálnych súťaží, Winter cupu, Superligy, National games, ale aj z majstrovstiev Slovenska či Európy, je dôkazom naplnenia hlavnej myšlienky Pohára Troch Kráľov hrať v duchu fair play.

poďakovanie

od organizačného výboru – Hlavný sponzor Ján Bosák – Riaditeľ turnaja Peter Suja –

Sekretár výboru a moderátor Miloš Masarik – Manažér Ján Račko – Člen Ján Plesník

patrí určite

 • Vedúcim mužstiev
 • Rozhodcom podujatia
 • Zabezpečenie Tomboly Miriam Turekovej
 • Ozvučenie Laco Pavúk a Dano Plichta
 • Svetelná tabuľa Juraj Plesník a Jozef Hronček
 • Mužstvu Slovenska U21 z r.2018
 • Majsterke Sveta Lucii Levickej Žňavovej
 • Družstvu Pohronské baby
 • Výberu Zvolena
 • Piváreň Mamut
 • Reštaurácia Alex
 • Vedenie školy na Námestí mládeže na sídlisku Západ
 • Foto video Ján Števonka a Jozef Hronček
 • video Ján Tereň
 • Zdravotné zabezpečenie Marianna Kalná
 • Usporiadateľská služba Miloš Struhár a Marek Hermanovský
 • Tlačiarne TU Zvolen za promptnú, včasnú a perfektnú tlač knihy
 • Fax copy Zvolen p.Kružliak za tlač plagátov a diplomov
 • Mestu Zvolen za poskytnutie reklamných plôch
 • MY Sme Zvolen – Petit Press
 • 3B Prešov P.Bizubová za výrobu polokošiel a vlajok

Videogaléria

Video: Pohár Troch Kráľov 2023 – vyhodnotenie turnaja

Video: Finále – Simaček a Oranjes

Video: Lucia Žňavová Kevická – Freestyle football

Výber Zvolena – Slovensko U21 5:4 

Video: Miloš Masarik – …a s kým robíš… (krst knihy)

Fotogaléria: Pohár Troch Kráľov 2023

Článok: Miloš Masarik. Foto a videá: IMG_1979

Pridaj komentár