• Ne. sep 24th, 2023

V DK Podborová sa konal Galaprogram v rámci 70. výročia POS Zvolen

Zvolenská osveta. Foto: IMG_1979

V piatok 12.5.2023 sa v kultúrnom dome Podborová konal galaprogram v rámci osláv 70. výročia Podpolianskeho Osvetového Strediska vo Zvolene.

Organizačne ho pripravilo POS Zvolen a už teraz v úvode musím napísať, že to bolo po všetkých stránkach jedno parádne podujatie so všetkým, čo k tomu patrí.

Ale pekne poporiadku.

Podpolianske Osvetové stredisko je kultúrno-osvetová inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja. Od jej vzniku v roku 1952 prispieva k tvorivej schopnosti ľudí, rozvoju a utváraniu kultúrneho spôsobu života v podmienkach miest a obcí v regióne Podpoľanie.

A práve o tom bol perfektne poskladaný program, ktorý bol prehliadkou všetkého, čo ponúka a organizuje, veľakrát počas víkendov pre širokú verejnosť. Avšak sú tu aj ľudia, ktorých bežne nevidíte, ale bez nich by veľa vecí nefungovalo a aj na nich sa tu upriamovala pozornosť.

Toto takmer dvojhodinové podujatie moderovala Andrea Jágerová a jej úvodné slová viedli aj k súčasnému riaditeľovi Jaroslavovi Černákovi, ktorý sa taktiež prihovoril všetkým prítomným.

Ako som v úvode spomínal, Osveta je jedno veľké teleso a ponúka toho naozaj veľa a tak nás počas tohto programu doslova zaviedla nielen do jej kuchyne. Previedla nás od úseku prevencie a vzdelávania, cez dielňu remesiel k ekonomickému a propagačnému, tanečnému, hudobnému, folklórnemu, fotografickému a k ďalším úsekom. O týchto na pódiu porozprávali viac ich samotní členovia a neostalo to len pri rozprávaní.

Program svojim vystúpením spestrili ZUŠ Sliač, Zvolenský spevácky zbor, SZUŠ Zvolen, ŠK Crazyrock a Konzervatórium J. L. Bellu tanečným vystúpením svojich členov.

Samozrejme, netreba zabúdať na ŽSS Marína, Dominika Považana, Danku Cútovú, Šimona Škodu a zarecitovať prišiel aj Jeronimo Tököli a ďalší interpreti. Počas celého podujatia tu pracoval tvorca kresleného humoru Ján Fiťma, ktorý na záver ukázal svoje dielo v podobe Miroslava Žbirku.

Po samotnom závere sa vo foajé pre všetkých konala recepcia, kedy sa tu všetci navzájom ponorili do družných debát, ale to je už iný príbeh.

Na záver už len toľko, že tento program sa rozhodne zvolenskej Osvete podaril a my už tradične ponúkame pár fotografií a videá a pri ich ďalšom podujatí sa dozaista stretneme a budeme referovať o tom, čo pripravujú a čo majú nové.

Video: Galaprogram 70. výročie POS Zvolen – 1. časť

Video: Galaprogram 70. výročie POS Zvolen – 2. časť

Fotogaléria: Galaprogram 70. výročie POS Zvolen

Článok, foto a videá: IMG_1979

Pridaj komentár