• St. okt 4th, 2023

V areáli MFK Zvolen sa konal Športový deň detí

Autor IMG_1979

jún 5, 2023 ,
Prišli aj hasiči. Foto: IMG_1979

Vo štvrtok 1.6.2023 sa v areáli futbalového štadióna MFK ZVOLEN konal pri príležitosti Medzinárodného dňa detí konal od 16-tej hodiny Športový deň detí. Organizátori pripravili bohatý program nielen pre deti pôsobiace v štruktúrach MFK Zvolen, ale i pre záujemcov o futbalové aktivity z radov malých zvolenčanov, ktorý prišli do areálu MFK v hojnom počte i v sprievode rodičov, či starých rodičov a mnohí z nich javili enormný záujem o jednotlivé pripravené aktivity, pri ktorých im na jednotlivých stanoviskách pomáhali a usmerňovali ich i hráči pôsobiaci v tejto úspešnej sezóne v mužstve mužov MFK v majstrovstve regiónu

Pavol Telúch, Adrián Štefko, David Solár, Samuel Molnár, brankári Adam Krejčí a Oleg Balco a asistent trénera mužov Dušana Tótha Ján Kováč.

Mladí nádejní futbalisti MFK či ostatné deti mali možnosť ukázať svoje športové kvality a schopnosti pri streľbe zo značky pokutového kopu , v slalome s loptou, presnosti streľby na minibránku, žonglovani s loptou, či v hre s rovesníkmi, keď sa spontánne zapájali do aktívnej hry a trávniku sme videli futbalové mini zápasy, v ktorých vynikali hlavne zverenci trénera Adama Krčmárika (U8).

 Všetky deti pri vstupe na plochu štadióna obdržali záznamový lístok, kde im najprv po splnení úloh na jednotlivých stanoviskách zaznamenali účasť a potom slúžil ako poukaz na bezplatný odber gulášu a nealko nápoja. O perfektný guláš sa v dvoch kotloch za 5 hodín postarala dvojica “guľášistov” Tomáš Šiagy a Maroš Hraško, inak asistent trénera U17 MFK 

V štruktúrach MFK pracuje spolu viac ako 250 deti do 15 rokov pod vedením kvalifikovaných trénerov, ktorí vedú svojich zverencov až v 5 ročníkoch prípraviek (U7-U11) a v kategóriách mladších (U12-U13) i starších žiakov (U14-U15) a žiačok (W15).

No na zelenom trávniku hlavnej hracej plochy sa vystriedalo viac ako 350 detí milujúcich pohyb (spolu s rodičmi a rodinnými príslušníkmi prešlo bránami areálu futbalového štadióna viac ako 1200 návštevníkov MDD s MFK) a hlavne futbal a zaujemci mali možnosť sa aj  prihlásiť do tréningového procesu v MFK 

Okrem športových aktivít boli v programe zaradené atrakcie s animátormi, Acro joga, Skákací hrad, Cukrová vata, Streľba na balóny a pripravené vystúpenia  policajných kynológov, ukážky činnosti záchranného a hasičského zboru, sokoliarov TU Zvolen a vystúpenia cheerleaderiek Tanečnej školy F.R.E.S.H. Zvolen Zuzany Niščákovej. Na záver sa konala tombola a mnoho spokojných účastníkov si odnieslo cenné suveníry, dresy, čiapky, tašky MFK a darčekove poukazy od sponzorov podujatia.

Pod vedením šéfa MFK ZVOLEN Juraja Družbackého, pod  organizačným vedením Lucie Kalmanovej a proviantným zabezpečením Marianny Bulíkovej pripravil MFK po prvý krát Športový deň detí na veľmi dobrej organizačnej i spoločenskej úrovni. Podujatím sprevádzal dlhoročný hlásateľ zápasov MFK Miloš Masarik. 

Zostava už len veriť, že mládež si nájde cestu na Zvolenský futbalový štadión a o štart v drese MFK prejaví záujem dostatok mladých futbalových talentov.

Fotogaléria: Športový deň detí MFK Zvolen

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979