• Ut. nov 28th, 2023

Počas 14. ročníka Dňa sídliska Západ sa športovalo ostošesť

Autor IMG_1979

jún 11, 2023
Futbalová momentka. Foto: IMG_1979

V sobotu 10. júna 2023 sa na sídlisku Zvolen Západ konal v priestoroch IX. základnej školy a na Námestí mládeže už 14.ročníka “ Dňa sídliska Zvolen-Západ. ”

Doobedňajšej časti Dňa sídliska Zvolen Západ dominuje už tradične v športovej časti stolnotenisový turnaj, ktorého 13. ročník sa konal v jednej z telocviční školy už od deviatej hodiny. Za účasti 29 hráčov a hráčok vo veku od 10 do 80 rokov sa na šiestich stoloch v piatich kategóriách odohralo 101 celkom zápasov (234 setov) a turnaj trval skoro šesť hodín. Doteraz štartovalo v 13tich ročníkoch spolu 468 hráčov a hráčok. Tentokrát sa tu zišli vyznávači stolného tenisu rôznej výkonnosti od hobby hráčov až po hráčov vyšších súťaží a kvalitné obsadenie hráčmi zo súťaží Majstrovstiev oblasti, či jednotlivých líg Banskobystrického kraja a dokonca reprezentantmi, prinieslo mnoho vyrovnaných zápasov doslova vynikajúcej úrovne.

Turnaj začal súťažou mužov, ktorí hrali najprv v štyroch skupinách systémom každý s každým na dva vyhraté sety a prví dvaja zo skupiny postupovali do osemčlenného finálového pavúka, kde systémom na dve porážky a tri vyhraté sety zabojovali o medailové umiestnenia. Víťazom sa stal Miroslav Jambor, Slovenský paralympijský reprezentant a dvojnásobný olympijský medailista, keď si vo finále poradil s aktuálnym majstrom oblasti Zvolen Krupina Detva Michalom Szatmárim.

V kategórii Open, ktorá turnaj uzavierala, si finále zopakovali práve títo dvaja muži, ale tentokrát si poradie vymenili po hádam najlepšom zápase turnaja a víťazom sa stal Michal Szatmári.

Vo vyrovnanej kategórii žien nakoniec lepším pomerom setov pri systéme každý s každým vyhrala Martina Homolová.

V kategórií žiakov pri podobnom systéme dominoval bez porážky Matúš Konôpka.

Medzi veteránmi pri systéme každý s každým iba jediný set v šiestich zápasoch stratil nováčik v tejto kategórii Martin Ambróz.

Cenu fair-play získala najstaršia účastníčka, tretia v kategórii žien, 80 ročná Oľga Hradecká, inak veteránska atlétka (guľa, oštep, kladivo, bremeno, disk) reprezentujúca AK Danica Zvolen, za svoju bojovnosť a lojalitu s protihráčmi, keď bojovala o každú loptičku a dokázal oceniť aj výkony protihráčok.

Turnaj riadil už tradične Miloš Masarik a originálne diplomy, medaily a ceny prvým trom v jednotlivých kategóriách odovzdala na záver riaditeľka ŽŠ NM Západ Ľubica Tomčíková.

Výsledky:

kategória žiaci

 1. Matúš Konôpka
 2. Martin Šufliarsky
 3. Martin Miškov

kategória ženy

 1. Martina Homolová
 2. Natália Tóthová
 3. Oľga Hradecká

kategória muži

 1. Miroslav Jambor
 2. Michal Szatmári
 3. Martin Kačáni

kategória Open

 1. Michal Szatmári
 2. Miroslav Jambor
 3. Tomáš Gajdoš

kategória veteráni

 1. Martin Ambróz
 2. Pavel Halama
 3. Jozef Chylo

Cena fair play Oľga Hradecká

V rámci športovej časti sa konali aj preteky Detskej bežeckej ligy v pôsobnosti Mišo s r.o. Zvolen pod vedením Petra Drozdíka. Deťom pripravili súťaže na odrážadlách pre najmenších a v behu na vzdialenosti podľa veku.

Výsledky: Detské preteky 2023 – Deň sídliska Západ_10.6.2023

Disciplína: Odrážadlá

Kategória chlapci do 4 rokov

 1. Sebastián Kujan
 2. Martin Slezák
 3. Richard Mračko

Kategória dievčatá do 4 rokov

 1. Mia Krnáčová
 2. Diana Roziaková
 3. Diana Vizváryová

Disciplína: Beh

Kategória chlapci do 4 rokov

 1. Sebastián Kujan
 2. Tomáš Kotris
 3. Martin Slezák

Kategória dievčatá do 4 rokov

 1. Veronika Múčková
 2. Mia Krnáčová
 3. Diana Roziaková

Kategória chlapci 5 – 6 rokov

 1. Patrik Franc
 2. Tomáš Jančík
 3. Ján Šalát

Kategória dievčatá 5 – 6 rokov

 1. Viktória Petríková
 2. Vivien Kováčová

Kategória chlapci 7 – 8 rokov

 1. Tarun Bose
 2. Arian Bose
 3. Dominik Klacko

Kategória dievčatá 7 – 8 rokov

 1. Klára Kuchárová
 2. Zuzana Slezáková
 3. Zoja Slašťanová

Posledným športovým podujatím bol Futbal s Oranjes pod vedením Tomáša Šveca, ktorý spoločne s pedagógmi a trénermi Oranjes pripravili podujatie pre kategóriu najmenších futbalistov – futbalový turnaj pre deti zo zvolenských škôl a škôlok. Keďže to bol turnaj detí, vôbec nešlo o výsledky. Deti si skvele zahrali, všetci sa tešili.

Poradie bolo nasledovné:

 1. miesto HKM Zvolen
 2. miesto MFK Detva
 3. miesto Oranjes Zvolen čierny
 4. miesto Oranjes Zvolen oranžový

Poďakovanie patrí všetkým rodičom za podporu malých športovcov. V hľadisku sa ich nazbieralo približne 120 a vytvorili pre hráčov skvelú kulisu a úžasný športový zážitok.

Fotogaléria: Šport Deň sídliska Západ 2023

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár