• Pi. sep 22nd, 2023

14. ročník Dňa sídliska Západ si ľudia užili plnými dúškami

Umelecké dielo. Foto: IMG_1979

Druhú júnovú sobotu 10.6.2023 držali doslova všetci svätí ochrannú ruku nad podujatím, ktorým bol v poradí už 14. ročník Dňa sídliska Západ.

Organizačne ho pripravila OI Zvolen Západ, tunajšia ZŠ Námestie mládeže a ďalší partneri a takto priniesli bohatý program doslova pre celé rodiny, od skorého rána do neskorého večera.

Počas slávnostného otvorenia vyšli na pódium Sanja Nikolov (OI Zvolen Západ), Iveta Rybárová (OI Zvolen Západ), Vladimír Maňka (primátor Mesta Zvolen), Ľubica Tomčíková (riaditeľka ZŠ Mládeže), dvaja poslanci za mestskú časť Zvolen Západ a to Rastislav Karczub a Vladimír Bella. Podporiť podujatie a pár viet povedať prišiel aj poslanec mesta Zvolen, ale aj BBSK Zvolen Ján Beljak.

Po úvodných rečiach a pred vystúpením Detského folklórneho súboru Vretienko bolo odovzdané tzv. Komunitné srdce. V tomto treťom ročníku udeľovania sa porota jednohlasne dohodla, udeliť toto ocenenie nadšencovi v propagácii a dokumentácii podujatí šéfovi portálu ZV-podujatia Jánovi Števonkovi.

Video: Slávnostné otvorenie Dňa sídliska Zvolen Západ 2023

Po tomto úvode a v podstate počas celého dopoludnia sa v átriu školy konali tradičné tvorivé dielne.

Športová časť

Vo vonkajšom priestore sa od 9-tej hodiny konala Detská bežecká liga a na opačnej strane zas pohybové aktivity.

Okrem veľkého stolnotenisového turnaja, ktorý mal pod palcom Miloš Masarik si vo vedľajšej hale Futbal s Oranjes pod vedením Tomáša Šveca spoločne s pedagógmi a trénermi Oranjes pripravili podujatie pre kategóriu najmenších futbalistov – futbalový turnaj pre deti zo zvolenských škôl a škôlok.

A vonku pred halou sa už od 9-tej ráno začala Detská liga. O tejto celej športovej časti sa môžete dočítať v špeciálnej reportáži, celej venovanej len tomuto.

Tento priestor si následne potom uchmatli mestskí policajti, ktorí tu vybudovali dopravné ihrisko a opodiaľ sa dalo nahliadnuť do kuchyne dobrovoľných hasičov.

Program v okolí hlavného pódia

Gro tohto všetkého, od doobedia až do večera tu mala pod palcom, respektíve veľký stánok tu mala organizácia Človek v ohrození. Tu okrem krásnych vecí prebiehalo maľovanie na tvár, ktoré tu praktikovali práve utečenci, respektíve sympatické mladé utečenkyne z Ukrajiny.

Aby sa nezabudlo, tak tu pobehoval aj kvázi drak, ktorý tu mal svoju noru a vedľa toho si na veľkom bielom paneli mohli deti skúsiť svoje kreatívne výtvarné zručnosti a výsledok vyzeral viac než fantasticky.

Poobede sa pripojila ešte Heuréka, ktorá tu lepila trblietky na ruky a vedľa si mohol každý skúsiť vytvoriť bubliny.

HKM Zvolen tu opäť rozpútal medzi deťmi hokejbalové šialenstvo a bojovalo sa doslova o každú loptu.

Netreba však zabúdať na losovanie tomboly v dvoch kolách a tentoraz tu bolo viac ako 100 vecných cien.

Poobedný program na pódiu

Po 15- tej hodine odštartovalo tento program Divadlo Zelienka, ktoré ponúklo deťom rozprávku O sedliačke darebáčke.

Po rozprávke prišiel na rad spev, najskôr to bol DSZ Štvorlístok a potom SZUŠ Heuréka a po speve nasledoval šport a to športový cheerleading – nový olympijský šport TŠ klub F.R.E.S.H. Zvolen a na záver ešte stredoveký tanec v podaní Pulcherrima rosa.

Folklór bol tento ročník opäť zastúpený v podaní súboru Romano Jilo pod vedením Petra Kačicu a slová k ich vystúpeniu sú úplne zbytočné, nakoľko to bolo opäť excelentné, nielen tanečné vystúpenie.

Video: Romano Jilo – Deň sídlaiska Západ 2023

Prvé, ale očakávané hudobné prekvapenie prišlo po 19-tej, keď začala hrať na pódiu kapela Jana Filová And HuMan Hills. Treba uznať, že ako kapela v staronovej zostave to majú všetko od A po Z zladené a je to cítiť, že to všetko majú naskúšané do posledného detailu a Filovej hlasový fond dáva tomu patričnú šťavu a sexepíl.

Záverečnou bodkou sobotnej časti Dní sídliska bolo tradičné vystúpenie country kapely Pacipacifik, ktorá ponúkla okrem známych skladieb aj najnovšie skladby a ľudia sa viac než dobre až do samotného konca bavili.

Tak toto bol v skratke program a to, ako to vyzeralo na podujatí si môžete pozrieť v priloženej galérii + ešte jedna čisto športové zápolenia.

Fotogaléria: Deň sídliska Západ 2023 (ostatné)

Fotogaléria: Deň sídliska Západ 2023 (športové zápolenia)

Článok a fotografie: IMG_1979

Pridaj komentár