• Po. feb 6th, 2023

Heuréka – deň plný hier a zábavy

den-s-heurekou-zvolen
Tvorivé dielničky. Foto: ZV-podujatia

Vo štvrtok 6.9.2012 si na zvolenskom Námestí SNP od 10 – 14:00 hod. prišli na svoje nielen deti, pre ktoré bola táto akcia určená, ale aj všetci tí, čo si našli čas a prišli sa pozrieť na podujatie pod názvom Deň s Heurékou- deň plný zábavy a hier.

Hlavným organizátorom tejto akcie bola Heuréka (súkromné centrum voľného času, súkromná základná umelecká škola a novootvorené materské centrum) spoločne s mestom Zvolen.

Ako bolo už naznačené, tak program bol primárne určený a rozdelený na dve etapy. Dva rovnaké programy prebiehali  od 10-tej hodiny pre deti z MŠ a od 12:30 hod. pre deti zo ZŠ.

Počas týchto štyroch hodín bol pripravený bohatý program, ktorý si po častiach rozoberieme detailne. Zhrnúť by sa to dalo ako: spievanie, maľovanie na tvár, výtvarná činnosť, ukážka a práca so psami ako aj spúšťanie sa lanovou dráhou… Ale pekne poporiadku.

V úvode spievali dievčatá a na hudobných nástrojoch ich sprevádzali ich učitelia SZUŠ. Dievčatá spievali skladby rôznych interpretov ako Szidi Tobias a skladbu Chlap z kríža alebo aj od speváčky Adele. Tu rozhodne treba pochváliť dievčatá za obdivuhodný spevácky výkon s prihliadnutím na ich vek a interpretov, ktorých spievali.

SZUŠ – cover od speváčky Adele

Druhé stanovište mali pod palcom profesionálni záchranári, psovodi, no proste K-7 – partia mladých ľudí, ktorí radi prídu tam, kde sú deti a ukážu im svoju prácu, psov a všetko s tým spojené. Okrem toho si najodvážnejšie deti mohli skúsiť spustenie na lane medzi konármi stromov.

K-7 psovodi

Fotografie

Počas akcie bolo nielen o pitný režim postarané, ale niečo pod zub dodala aj Pizzeria zo sídliska Západ a sladké odmeny pre deti dodali štedrí sponzori.

Po celkovej stránke bol program neskutočne bohatý a čo je najhlavnejšie, deti si prišli na svoje a na ich očiach to bolo hlavne pri psoch vidieť.

Článok, foto a video: Ján Števonka.